środa, 12 maja 2021

XI Wiosenne Targi Ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach” w Olsztynie. Już 27-28 kwietnia!

2019-04-18 15:38:03 (ost. akt: 2019-04-23 11:07:16)

Podziel się:

W tym roku na olsztyńskich Wiosennych Targach Ogrodniczych „Pamiętajcie o ogrodach” nie zabraknie bogatej oferty gospodarstw szkółkarskich oraz producentów zabudowy i aranżacji ogrodów, kunsztownie wykonanych wyrobów rękodzielniczych i swojskiego jedzenia.

W Olsztynie po raz jedenasty porozmawiamy o ogrodach


— W wielu ogrodach rozpoczęły się pierwsze prace porządkowe. Za chwilę ruszymy na poszukiwania nowych roślin i inspiracji. Dlatego warto wybrać się na XI Wiosenne Targi Ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach”, które odbędą się 27 i 28 kwietnia, przy ul. Jagiellońskiej 91 w Olsztynie — zaprasza Magdalena Pusz, komisarz targów.
Miłośników ogrodów nie wstrzymują w pracach chłodne noce i rześkie poranki. Pogodne dni wybudziły nas już z zimowego snu. Budząca się do życia natura wyzwoliła nową energię i chęci do działania. Z utęsknieniem czekamy już cieplejszej wiosny…!!!

Wiosenne porządki i nowe zakupy


Z niecierpliwością wyczekujemy wspólnie spędzanego czasu w plenerze, ciepłych promieni słońca, delikatnego wiaterku, soczystej zieleni, pięknych kwiatów cieszących oko pełną paletą barw.
— Wiosenne Targi Ogrodnicze, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń w regionie, będą właśnie wspaniałą okazją do zrobienia, na początku otwartego już sezonu ogrodowego, koniecznych zakupów. Wiosenne Targi Ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach” realizowane są przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie już po raz jedenasty. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie zapewniamy, że w tym roku nie zabraknie bogatej oferty gospodarstw ogrodniczych i szkółkarskich oraz producentów zabudowy i aranżacji ogrodów, z pasją wykonanych wyrobów rękodzielniczych, swojskiego jedzenie, piknikowej atmosfery dla dorosłych oraz pełnej atrakcji wioski dziecięcej — zapewnia komisarz targów.

https://m.wm.pl/2019/04/orig/odr2-544725.jpg

Nowe warsztaty i pokazy


Ale to nie wszystko. Dbając o to, aby targi były miejscem ciekawym i wartym odwiedzenia w przygotowaniu jest także kilka nowych punktów programu, które z pewnością uatrakcyjnią imprezę i przypadną odwiedzającym do gustu.
— Elementem, poprzez który chcemy zaktywizować odwiedzających do współdziałania, rozbudzić ich wyobraźnię i kreatywność będą warsztaty i pokazy. Gorąco zachęcamy do czynnego udziału w warsztatach z serii „Bądź bohaterem swojego ogrodu”, gdzie zaprezentujemy renowację mebli i przedmiotów w ogrodzie oraz drobne prace stolarskie, które można wykonać samemu. Warto również uczestniczyć w pokazie prawidłowego cięcia drzew i krzewów owocowych oraz „Zaproś zioła do swojej kuchni”. Dodatkowo będzie możliwość zasięgnięcia porady z zasad aranżacji tarasów przydomowych i balkonów oraz skorzystania z indywidualnych konsultacji i wspólnych zakupów ze specjalistą. Na stoisku Okręgowej Stacji Chemiczno- Rolniczej możliwe będzie bezpłatne badanie ph w próbkach gleb z ogrodów działkowych i przydomowych— wyjaśnia Magdalena Pusz.

Rośliny, dobre jadło i pokazy zwierząt


Wiosenna odsłona targów to miejsce dla każdego i pewność stałych elementów imprezy, które przyciągają od jedenastu lat odwiedzających olsztyńską imprezę. W tegorocznej ofercie znajdzie się prezentacja szerokiej gamy roślin oraz artykułów ogrodniczych i szkółkarskich, maszyn i urządzeń do prac ogrodowych oraz zabudowy, wyposażenia i aranżacji przestrzeni. Nie zabraknie bogatego asortymentu rozsad warzyw i ziół, jak również nawozów i środków ochrony roślin chętnie kupowanych przez działkowców i właścicieli przydomowych ogródków i amatorów hodowli balkonowych.
Prezentowane również będę instalacje wykorzystujące odnawialne źródła do produkcji energii cieplnej i elektrycznej. Tradycyjnie nie zabraknie twórców rękodzieła i sztuki ludowej, których pracę będzie można podziwiać podczas pokazu rzeźbiarstwa.
— Na miłośników swojskiego jedzenia i smacznej kuchni regionalnej czekać będą domowe wędliny, świeżo wypieczony chleb, smalec ze skwarkami, pyszne sery i regionalne trunki a wszystko przygotowane według tradycyjnych receptur. Dla najmłodszych przygotowujemy pełną atrakcji i niespodzianek wioskę dziecięcą, rozszerzoną o warsztaty młodego programisty. Miłośników zwierząt zapraszamy na pokaz ogierów kryjących, który odbędzie się w sobotę oraz prezentację zwierząt futerkowych, ptactwa ozdobnego i gołębi rasowych — wyjaśnia Magdalena Pusz.

https://m.wm.pl/2019/04/orig/odr-544724.jpg

Doradzą, pomogą, wytłumaczą


Podobnie jak w latach ubiegłych podczas targów będzie można skorzystać ze specjalistycznego poradnictwa. Radą i pomocą będą służyli przedstawiciele instytucji i organizacji otoczenia rolnictwa, na czele z WMODR, którzy doradzą z zakresu możliwości wsparcia rolnictwa i obszarów wiejskich ze środków krajowych i unijnych, w tym wypełniania e-wniosków o dopłaty bezpośrednie, nowoczesnych technologii produkcji roślinnej i zwierzęcej, ekonomiki i rachunkowości oraz wiejskiego gospodarstwa domowego i agroturystyki. Stoisko doradcze wspomagać będą reprezentanci Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR).
— Jesteśmy przekonani, że nasze starania zapewnią świetną zabawę w sielskiej atmosferze. Zapraszamy już dzisiaj do odwiedzenia targów 27 i 28 kwietnia już od godziny 9:00 życząc wielu wrażeń, satysfakcji i udanych zakupów — zaprasza Magdalena Pusz, komisarz targów.
Po więcej informacji organizatorzy zapraszają na fanpage Ośrodka

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ewa #2723093 | 194.165.*.* 26 kwi 2019 08:28

  :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. tak #2722995 | 83.31.*.* 25 kwi 2019 22:13

  targi targami a ceny z kosmosu

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Ja #2722966 | 46.76.*.* 25 kwi 2019 21:27

  A ja co roku odwiedzam Targi po prostu uwielbiam i czekam na wiosenne i jesienne Targi atmosfera super Każdy coś znajdzie dla siebie. POLECAM

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Do NO #2722507 | 88.156.*.* 25 kwi 2019 11:19

  "nie ma" pisze się osobno

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. NO #2722391 | 37.47.*.* 25 kwi 2019 09:01

  Byłem w tamtym roku spęd bydła niema gdzie zaparkować i nic niema to co tam było można kupić w każdym większym markecie gdzie jest dział ogród

  ! - + odpowiedz na ten komentarz