środa, 21 kwietnia 2021

Największa impreza rolnicza w regionie - Mazurskie AGRO SHOW – już wkrótce odbędzie się w Ostródzie.

2019-02-07 13:56:45 (ost. akt: 2019-02-07 14:00:24)
na Mazurskim Agro Show będzie mozna obejrzeć maszyny i urządzenia rolniczego wielu firm

na Mazurskim Agro Show będzie mozna obejrzeć maszyny i urządzenia rolniczego wielu firm

Autor zdjęcia: fot.PIGMiUR

Podziel się:

9-10 lutego do Ostródy, podobnie ja w ubiegłych latach, zjadą wszystkie firmy, które liczą się z branży rolniczej w północno-wschodniej Polsce. Mazurskie AGRO SHOW to obowiązkowa impreza dla przedsiębiorców z branży i rolników z tej części kraju.

Na wystawie obecni będą wszyscy czołowi dystrybutorzy z regionu północno-wschodniej Polski, którzy na swoich stoiskach pokażą maszyny i urządzenia krajowych i zagranicznych marek. To niepowtarzalna okazja dla rolników, by zapoznać się z ofertami firm maszynowych i w razie potrzeby doposażyć gospodarstwo w niezbędny do pracy sprzęt. Jest to zatem doskonałe miejsce nie tylko do zapoznania się z kompleksową ofertą maszyn, ale również do dokonania zakupów przez przybyłych na imprezę rolników, tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu.
A wystawa zapowiada się doskonale. Powierzchnia wynajęta przez wystawców znowu będzie większa niż podczas wcześniejszej edycji. W tym roku, również dzięki zmianom w infrastrukturze obiektu, firmy prezentować się będą nie tylko w hali 3, 5 i 6 ale również w hali nr 4, czyli tej, w której dotychczas zamontowane były fontanny.
„Dla nas to doskonała informacja. Z jednej strony cieszymy się, że tylu przedsiębiorców chce się zaprezentować na wystawie. Z drugiej strony jest nam trochę żal, że nie możemy przyjąć ich więcej. Niestety, w tym roku mamy tylu chętnych, że wielu z nich musieliśmy odmówić z racji na ograniczoną powierzchnię wystawy. Hale mają określoną wielkość i nie jesteśmy w stanie wygospodarować więcej powierzchni niż jest pod dachem. Ale to też świadczy o znaczeniu tej wystawy w regionie. Cieszymy się, że firmy z branży rolniczej doceniają naszą wystawę i tak chętnie biorą w niej udział.”- mówi Michał Spaczyński wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.
Ale nie ma się im co dziwić. Wystawa przyciąga tysiące rolników. W zeszłym roku w ciągu dwóch dni imprezę odwiedziło ponad 41 tysięcy osób. Organizator przewiduje, że tegoroczna edycja zgromadzi przynajmniej tyle samo zwiedzających.
MAZURSKIE AGRO SHOW 2019 to nie tylko wystawa maszyn i urządzeń rolniczych. Swoje oferty zaprezentują także firmy nasienne, przedsiębiorstwa nawozowe, prasa branżowa, organizacje rolnicze oraz inne podmioty i instytucje związane z branżą rolną. Na wystawie swoje miejsce będą miały również punkty doradcze Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz innych agencji rządowych związanych z rolnictwem.
Podobnie jak przed rokiem na wystawie planowana jest wizyta Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Pana Jan Krzysztofa Ardanowskiego, który zamierza ją odwiedzić w sobotę – pierwszego dnia wystawy. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest patronem honorowym wystawy, patronat medialny sprawuje TVP, która na wystawie realizować będzie Magazyn Tydzień.
Organizator zapewnia dopłaty do przyjazdu grup zorganizowanych. Szczegóły i warunki dopłat znaleźć można na stronie www.agroshow.pl.
Wstęp na wystawę, parkingi oraz katalogi wystawy będą bezpłatne. Wystawa odbędzie się w dniach 9-10 lutego 2019 roku i będzie czynna dla odwiedzających w godzinach: 9:00-17:00.

Organizatorem wystawy jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. To jedyna organizacja zrzeszająca firmy z branży maszyn i urządzeń rolniczych w Polsce. Jej głównym zadaniem jest dbanie o interesy branży w tym o jej promocję, co realizuje m.in. przez organizację wystaw rolniczych. Prócz Mazurskiego AGRO SHOW, Izba organizuje również Zielone AGRO SHOW, które odbędzie się 25-26 maja w Ułężu (woj. lubelskie) i najbardziej znane AGRO SHOW w Bednarach, które w tym roku odbędzie się w dniach 19-22 września. Izba prowadzi także inne działania na rzecz rozwoju branży, takie jak m.in.: konkursy branżowe, szkolenia, spotkania branżowe, debaty tematyczne, współpracuje ze szkołami rolniczymi, monitoruje i sporządza raporty dotyczące rynku maszyn i urządzeń rolniczych.
O interesy zrzeszonych podmiotów dba również uczestnicząc w pracach legislacyjnych nad powstającymi aktami prawnymi, które dotyczą branży.

Materiał partnera PIGMiUR

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB