Czwartek, 22 kwietnia 2021

Lizawki niekoniecznie solne

2018-11-26 16:07:12 (ost. akt: 2018-11-27 11:45:00)

Podziel się:

Specjalistyczne, naturalne lizawki mineralno-witaminowe doskonałym rozwiązaniem na pokrycie niedoborów witamin, makro i mikroelementów u zwierząt.

W obecnych czasach dążenia do maksymalnego wykorzystania zwierząt w chowie, hodowli i produkcji istnieje duże niebezpieczeństwo ich narażenia m.in. na niedobory mineralno – witaminowe, a przez to obniżenie ich możliwości rozrodczych, produkcyjnych a także narażenie na spadek odporności i wystąpienie chorób. Utrzymanie zwierząt w systemie alkierzowym znacznie ogranicza ich wrodzone możliwości do poszukiwania pewnych związków, pierwiastków, witamin które występują w naturalnym środowisku.
Powszechne stosowanie przez hodowców wyłącznie lizawek solnych, stanowiących źródło łatwo przyswajalnego sodu i chloru – pierwiastków potrzebnych dla zwierząt, nie zapewnia jednak właściwej suplementacji w inne niezbędne pierwiastki i witaminy. Ponadto wysoka zawartość soli (NaCl) - składnika limitującego w lizawkach solnych często ogranicza przyswajanie składników pokarmowych oraz powoduje duże pobranie wody, a w efekcie jej zbytnią zawartość w organizmie zwierzęcia.
Rolą lizawek powinno być przede wszystkim pokrycie ogólnego zapotrzebowania na makro i mikroelementy oraz witaminy biorąc pod uwagę unikatowe dla każdego gatunku zwierząt wykorzystanie ich naturalnych możliwości przyswajania i wchłaniania danych substancji. Gdy hodowca stosuje lizawki w odpowiedni sposób to każde zwierzę ma możliwość pobrania potrzebnej dla niego ilości czego nie możemy zrobić za pomocą mieszanek sypkich.

Ogólne cechy dobrych lizawek mineralno-witaminowych to:
• bezpieczne, naturalne surowce (bez GMO),
• bogaty skład optymalnie dobrany pod potrzeby określonych zwierząt w danych fazach życia i okresach produkcyjnych,
• smakowitość - chętne pobieranie przez zwierzęta,
• trwałość, możliwe stosowanie w każdych warunkach.
Efekty stosowania takich lizawek to m.in.:
• bardzo dobry rozwój cieląt (zwłaszcza układu trawiennego),
• lepsza zdrowotność i rozród (łatwiejsze zacielenia, porody i kondycja po porodzie),
• znaczne ograniczenie biegunek i chorób (w tym ketozy),
• ograniczenie liczby pasożytów,
• zwiększenie pobierania wszystkich pasz i ich lepsze przyswajanie (więcej śliny),
• znacznie lepsza praca żwacza i całego układu trawiennego,
• wyższa wydajność mleczna i przyrosty,
• lepsza jakość mleka i mięsa.
Stosując specjalistyczne lizawki znacznie ogranicza się nakłady na leczenie. Co ważniejsze zapobiega się występowaniu problemów zdrowotnych, czyli unika przerw w produkcji. Stosując je odpowiednio dobrane w sposób systematyczny osiąga się bardzo dobre efekty hodowlane.

https://m.wm.pl/2018/11/orig/46153617-1988000061319425-4127262352238182400-n-511573.jpg

Ekspert radzi: Specjalistyczne lizawki gwarancją sukcesu w hodowli
Od kilku lat oferujemy w Polsce specjalistyczne, naturalne lizawki produkowane z długoletnią tradycją we Francji. Stale poszerza się grono hodowców bydła i owiec zadowolonych z ich stosowania, w tym dochodzą również nowe grupy zwierząt takie jak alpaki czy jeleniowate (lepsze przyrosty i jakość poroża oraz mięsa). Lizawki dostarczamy również do kół łowieckich czy dla żubrów w puszczach. Nasza oferta produktów jest bardzo bogata, lizawki dzielą się m.in. wg grup zwierząt, czyli dla: cieląt i młodzieży (ogólna DEMARRAGE i wspomagająca układ oddechowy PULMOZEN), krów dojnych (OLIGO’LACT), krów zasuszonych (GESTANT ograniczająca ryzyko ketozy), bydła mięsnego (najpopularniejsza PHYSIOLick FEED – znacznie poprawiająca pracę żwacza nawet przy słabych paszach objętościowych), owiec i kóz oraz koni. Jest też podział wg unikatowego działania m.in.: przeciwpasożytnicze (skuteczna lizawka PHYTO-VERS), przeciwbiegunkowe (w tym i PRINTANIUM idealna przed wiosennym wypasem), poprawiające rozród (efektywna VITAL S) czy lizawki przeciw owadom (z zawartością czosnku).


Nasze lizawki dostępne są w solidnych wiadrach 15, 20 i 25 kg. Są niezwykle szczelnie zamknięte co umożliwia ich dłuższe przechowywanie z zatrzymaniem świeżości. Wiadra można stosować w budynkach (stawiać na korytarzach paszowych lub montować w specjalnych uchwytach) jak i na pastwiskach.
https://m.wm.pl/2018/11/orig/phyto-vers-2-511346.jpg
Charakteryzują się wysoką trwałością. Podczas opadów nie rozpuszczają się. Woda zbierająca się w wiaderkach jest szybko wypijana przez zwierzęta.
Cena lizawek różni się od rodzaju. Na pierwszy rzut oka koszt zakupu jest wysoki. Biorąc jednak pod uwagę efekty jakie daje ich stosowanie koszt okazuje się niski o czym przekonało się wielu rolników w całej Europie jak i przekonuje się coraz więcej polskich hodowców – ponawiających zamówienia naszych produktów. Lizawki dostarczamy na terenie całej Polski – dostawa jest darmowa, a zamówienia wygodne – poprzez e-sklep lub telefonicznie.
absPolub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB