Wtorek, 20 kwietnia 2021

Aplikacja na urządzenia mobilne „ODR Olsztyn”

2018-02-08 14:30:22 (ost. akt: 2018-02-08 12:34:05)
W styczniu br. WMODR z siedzibą w Olsztynie oddał na ręce użytkowników smartfonów do użytku aplikację ODR Olsztyn

W styczniu br. WMODR z siedzibą w Olsztynie oddał na ręce użytkowników smartfonów do użytku aplikację ODR Olsztyn

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Podziel się:

W styczniu br. Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie (WMODR) oddał na ręce użytkowników smartfonów do użytku aplikację ODR Olsztyn, która została stworzona z myślą o rolnikach z województwa warmińsko-mazurskiego, jako forma nowoczesnego narzędzia do komunikacji na linii ROLNIK-DORADCA.

Funkcjonalność


Aplikacja jest bezpłatna a jej główną funkcją jest możliwość umawiania się na spotkanie z Doradcą WMODR w gospodarstwie Użytkownika lub w siedzibie Doradcy, a także możliwość dokonania przez Użytkownika zgłoszenia udziału w szkoleniach i konferencjach organizowanych przez WMODR.

Przejrzysty interfejs


Aplikacja zbudowana jest z kilku modułów.

Moduł „Kontakt z doradcą” — umożliwia Użytkownikowi umówienie się na spotkanie z Doradcą. Użytkownik, dla większej efektywności spotkania, określa zakres tematyczny spotkania. Spotkanie może odbyć się w gospodarstwie Użytkownika lub w siedzibie Doradcy.

Moduł „Szkolenia” — pozwala Użytkownikowi dokonać zgłoszenia chęci udziału w szkoleniach i konferencjach organizowanych przez WMODR na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego. Użytkownik na dwa dni przed wydarzeniem otrzyma powiadomienie–przypomnienie o temacie, terminie, miejscu odbywania się szkolenia lub konferencji.

Moduł „Mój kalendarz” — to miejsce, w którym automatycznie zapisane zostają informacje o potwierdzonych spotkaniach z Doradcą, szkoleniach i konferencjach, na które zostały przyjęte zgłoszenia chęci udziału Użytkownika, o terminach atestów opryskiwaczy i polis ubezpieczeniowych. Użytkownik może ponadto dodać własne wpisy do kalendarza.

https://m.wm.pl/2016/03/orig/0000095593-mp-otbr-6928v2-297918.jpg

Moduł „Zasoby” — pozwala na wprowadzenie terminów atestacji opryskiwaczy oraz terminów polis ubezpieczeniowych. O zbliżających się terminach upływu ważności wymienionych, Użytkownik będzie informowany przez aplikację z wyprzedzeniem dwu-, jednomiesięcznym oraz tygodniowym. Moduł zawiera również kalkulator opłacalności ekonomicznej gospodarstwa rolnego, prognozę pogody pokazywaną na podstawie aktualnej lokalizacji Użytkownika, a także funkcję dodawania notatek tekstowych i głosowych.

Moduł „Informacje” — zawiera dwie sekcje: Aktualności i Wydarzenia. Aktualności — to ważne wiadomości dla branży rolno-spożywczej usystematyzowane wg kategorii: technologia produkcji, ochrona środowiska, PROW, żywność, ekonomika rolnictwa. Wydarzenia mają charakter komunikatów przypominających istotne terminy, np. naboru wniosków, imprez targowych.

Moduł „Powiadomienia” — to zbiór komunikatów dotyczących umawiania się na spotkanie z Doradcą, zgłaszania chęci udziału w szkoleniach i konferencjach, terminów z kalendarza (np. atestacji, polis, własnych wpisów), ogłoszeń konkursów wiedzy dostępnych w aplikacji.

Moduł „Agrofagi” — zawiera komunikaty o wystąpieniu agrofagów. Dodatkowo aplikacja zawiera metodyki integrowanej ochrony roślin w formacie pdf.

Użytkownicy aplikacji mogą wziąć udział w konkursach wiedzy organizowanych przez WMODR, a także wyrażać opinie poprzez udostępniane ankiety badające, np.: potrzeby szkoleniowe rolników i innych mieszkańców obszarów wiejskich, jakość imprez targowych.

Aplikację można pobrać bezpłatnie z Google Play, z App Store oraz adresu internetowego http://aplikacja.wmodr.pl/

mgr Mirosław Fesnak,
WMODR z siedzibą w Olsztynie

Artykuł ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 2 (329) luty 2018

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB