środa, 3 marca 2021

Mazurskie Agro Show przez dwa dni w Ostródzie

2018-02-08 08:37:00 (ost. akt: 2018-02-08 08:48:15)
Rok temu wystawę Mazurskie Agro Show w Ostródzie odwiedziło ponad 42 tys. osób

Rok temu wystawę Mazurskie Agro Show w Ostródzie odwiedziło ponad 42 tys. osób

Autor zdjęcia: PIGMiUR

Podziel się:

To już w najbliższy weekend! Największa wystawa w naszym regionie zaprasza do Ostródy rolników. W dniach 10-11 lutego w Expo Mazury odbędzie się czwarta edycja wystawy Mazurskie Agro Show.

Sezon dla rolników rozpoczyna się w regionie Warmii i Mazur już w lutym. Organizatorem wystawy, która powstała przede wszystkim z myślą o rolnikach z regionu północno-wschodniej Polski, jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. W tym roku odbędzie się jej czwarta edycja.

Kolejny rekord — aż 216 stoisk


Pierwsze trzy imprezy okazały się sukcesem organizacyjnym i frekwencyjnym. W tym roku w największym kompleksie targowym w regionie przygotowano aż 216 stoisk, na których zaprezentuje się 300 czołowych marek maszyn i urządzeń rolniczych. To prawdziwy rekord. Przez dwa dni będzie można najpierw oglądać, zwiedzać, a potem zrobić niezbędne zakupy przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Organizatorzy liczą na wielu gości, a poprzeczka zawieszona jest wysoko — rok temu wystawę odwiedziło ponad 42 tys. osób. — Nie szczędziliśmy wysiłków, aby osiągnąć sukces również w przypadku przygotowania profesjonalnej wystawy halowej w Ostródzie — mówi Michał Spaczyński, dyrektor zarządzający Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych. — Udało nam się stworzyć ważne i oczekiwane przez rynek wydarzenie branżowe dedykowane rolnikom z północno-wschodniej Polski. Sprawdza się i formuła imprezy, i jej termin.

Przypomnijmy, że PIGMiUR ma duże doświadczenie w organizacji plenerowych, międzynarodowych wystaw rolniczych Agro Show, będących największymi tego typu w Europie — to Zielone Agro Show organizowane w maju na Lotnisku Ułęż oraz wrześniowe Agro Show w Bednarach.

Od nasion po maszyny i dotacje


A na Mazurskim Agro Show w najbliższy weekend rolnicy znajdą wszystko, co jest im potrzebne — od nasion zbóż, po najnowocześniejsze kombajny i maszyny rolnicze. Na wystawie zaprezentują się producenci i dystrybutorzy maszyn rolniczych, firm nasiennych, przedsiębiorstw nawozowych, prasy branżowej, organizacje rolnicze oraz inne instytucje związane z rolnictwem.

Będą punkty doradcze Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz innych agencji rządowych związanych z rolnictwem. Dla rolników będzie to okazja, by uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące branży, szczególnie w kwestii PROW czy dotacji unijnych. Co roku największym zainteresowaniem cieszą się ekspozycje maszyn i urządzeń rolniczych. Nie zabraknie ich także w tym roku. Zaprezentują się czołowe marki, obecni będą wszyscy liczący się dystrybutorzy i producenci w regionie.

Gwiazdy polskiego YouTuba rolniczego


Przygotowano też dodatkowe atrakcje dla targowych gości. W tym roku po raz pierwszy na Mazurskim Agro Show będzie można nie tylko podziwiać maszyny i urządzenia rolnicze, ale również nagrać o nich film z gwiazdami polskiego YouTuba rolniczego.

Akcja składa się z dwóch etapów. Pierwszym jest nagranie filmu wspólnie z wybranym YouTuberem. Podczas obu dni wystawy na specjalnie oznaczonym stoisku, na gości będą czekali YouTuberzy — TractorMania by Magda Urbaniak oraz RolnikSzuka. Każda osoba odwiedzająca wystawę może nagrać film z wybranym YouTuberem. Filmy mają za zadanie pokazywać Mazurskie Agro Show oczami odwiedzających wystawę gości. Drugi etap akcji to głosowanie internautów na najlepszy film.

Głosowanie będzie się odbywało na stronie www.agroshow.eu w specjalnie przygotowanej zakładce konkursowej. Internauci mają czas do 27 lutego na wybór zwycięskich filmów. Dla pięciu najlepszych, organizator przygotował atrakcyjne nagrody: dron, kamera 360 stopni, kamera GoPro Hero 5 oraz zestawy gadżetów.
W najbliższy weekend zapraszamy do Expo Mazury w Ostródzie. Organizator zapewnia wstęp wolny dla zwiedzających, bezpłatny parking i katalog wystawy. Grupy zorganizowane mogą liczyć na dofinansowanie kosztów dojazdu na wystawę.


Mazurskie Agro Show — PROGRAM


Sobota 10 lutego 2018 r., wystawa czynna dla zwiedzających w godz. 9:00 — 17:00
09:00 — 17:00 Indywidualna prezentacja ofert na stoiskach wystawców, hala 3, 5, 6
09:00 — 10.30 Akredytacja dziennikarzy — Biuro wystawy, hala 4
10:00 —11:00 Konferencja prasowa Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, hala 3, I piętro
11:00 — 12:00 Oficjalne otwarcie wystawy Mazurskie Agro Show Ostróda 2018 z udziałem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, hala 4, scena
12:00 — 12:45 Seminarium „Płatności bezpośrednie — eWniosek. Ważne zmiany w 2018 roku.” ARiMR, hala 4, scena
12:45 — 13:30 Seminarium: „PROW 2014-2020 — aktualne nabory wniosków, w tym: Modernizacja gospodarstw rolnych oraz inne działania” ARiMR, hala 4, scena
13:30 — 14:30 Spotkanie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z rolnikami, hala 3, I piętro

Niedziela, 11 lutego 2018 r., wystawa czynna dla zwiedzających w godz. 9:00 — 17:00
09:00 — 17:00 Indywidualna prezentacja ofert na stoiskach wystawców, hala 3, 5, 6
12:00 — 13:05 Seminarium: „Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym” KRUS, hala 4, scena

Barbara Chadaj-Lamcho
b.chadaj@gazetaolsztynska.pl

Artykuł ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 2 (329) luty 2018

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB