Wtorek, 20 kwietnia 2021

Mazurskie Agro Show po raz czwarty w Ostródzie

2018-01-24 08:30:43 (ost. akt: 2018-01-23 23:23:58)
W zeszłym roku na wystawie Mazurskie Agro Show zaprezentowało się 212 firm, a w ciągu dwóch dni odwiedziło ją ponad 42 tys. osób

W zeszłym roku na wystawie Mazurskie Agro Show zaprezentowało się 212 firm, a w ciągu dwóch dni odwiedziło ją ponad 42 tys. osób

Autor zdjęcia: PIGMiUR

Podziel się:

U nas rolniczy sezon zaczyna się już w lutym. W dniach 10-11 lutego w Expo Mazury w Ostródzie odbędzie się czwarta edycja wystawy Mazurskie Agro Show.

Organizatorem wystawy, która powstała przede wszystkim z myślą o rolnikach z naszego regionu jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

W tym roku odbędzie się jej czwarta edycja. Pierwsze trzy imprezy okazały się sukcesem organizacyjnym i frekwencyjnym. W zeszłym roku na wystawie zaprezentowało się 212 firm, a w ciągu dwóch dni odwiedziło ją ponad 42 tys. osób. Wystawa stała się miejscem do zapoznania się z kompleksową ofertą maszyn i zrobienia niezbędnych zakupów przez rolników, tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu.

— Mamy duże doświadczenie w organizacji plenerowych międzynarodowych wystaw rolniczych Agro Show, będących największymi tego typu w Europie — mówi Michał Spaczyński, dyrektor zarządzający Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych. — Nie szczędziliśmy wysiłków, aby osiągnąć sukces również w przypadku przygotowania profesjonalnej wystawy halowej w Ostródzie. Udało nam się stworzyć ważne i oczekiwane przez rynek wydarzenie branżowe dedykowane rolnikom z północno-wschodniej Polski. Sprawdza się i formuła imprezy, i jej termin. Bardzo nas to cieszy.

Dystrybutorzy i producenci z regionu


Na Mazurskim Agro Show rolnicy znajdą wszystko, co chcieliby mieć — od nasion zbóż, po najnowocześniejsze kombajny i maszyny rolnicze. Na wystawie zaprezentują się producenci i dystrybutorzy maszyn rolniczych, firm nasiennych, przedsiębiorstw nawozowych, prasy branżowej, organizacje rolnicze oraz inne instytucje związane z rolnictwem. Będą punkty doradcze Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz innych agencji rządowych związanych z rolnictwem. Dla rolników będzie to okazja, by uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące branży, szczególnie w kwestii PROW czy dotacji unijnych.


— Zapewne największą atrakcją dla rolników będą tradycyjnie ekspozycje maszyn i urządzeń rolniczych — dodaje Michał Spaczyński. — Zaprezentują się czołowe marki. Obecni będą wszyscy liczący się dystrybutorzy i producenci w regionie.

Naszym zamierzeniem jest, aby wystawa stała się najważniejszym wydarzeniem branżowym dedykowanym rolnikom z północno-wschodniej Polski. W tym roku spodziewamy się, że do Ostródy zjedzie ponad 200 wystawców, reprezentujących 300 czołowych marek maszyn i urządzeń rolniczych.

Ponad 35 tys. m kw. powierzchni


Organizatorzy spodziewają się jeszcze większego zainteresowania ze strony rolników. A ponieważ swoją obecność zapowiedziało również wiele grup zorganizowanych, postanowili potroić dostępną powierzchnię wystawienniczą — to ponad 35 tys. m kw. powierzchni. Mazurskie Agro Show odbędzie się w największych halach Expo Mazury w Ostródzie. Oprócz zwiedzania stoisk i okazji do bezpośrednich rozmów z dealerami maszyn ze swojego regionu, rolnicy będą mogli wziąć udział w ciekawych seminariach oraz Agro Debacie. Każdy będzie mógł znaleźć tu coś dla siebie i efektywnie spędzić czas.

Wystawa wpisała się już na stałe w kalendarz imprez targowych. Jest ceniona szczególnie przez firmy i rolników z północno-wschodniej Polski.

Odbędzie się w dniach 10-11 lutego br. w godzinach: 9-17 w Expo Mazury w Ostródzie. Organizator zapewnia wstęp wolny dla zwiedzających, bezpłatny parking i katalog wystawy. Grupy zorganizowane mogą liczyć na dofinansowanie kosztów dojazdu na wystawę.

Barbara Chadaj-Lamcho
b.chadaj@gazetaolsztynska.pl

Artykuł ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 1 (328) styczeń 2018


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB