Czwartek, 22 kwietnia 2021

Firma Dramiński nagrodzona

2017-12-20 15:48:55 (ost. akt: 2017-12-21 20:37:24)
Nagrodę z rąk Prezydenta odebrał v-ce prezes Dramiński S. A. — Andrzej Wiktorowicz

Nagrodę z rąk Prezydenta odebrał v-ce prezes Dramiński S. A. — Andrzej Wiktorowicz

Autor zdjęcia: Dramiński S.A.

Podziel się:

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 16 listopada 2017 r. w Jasionce koło Rzeszowa w ramach Kongresu 590, firma Dramiński została uhonorowana prestiżową Nagrodą Gospodarczą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w kategorii Lider Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Nagrodę z rąk Prezydenta odebrał v-ce prezes Dramiński S. A. — Andrzej Wiktorowicz.

Do konkursu firmę Dramiński zgłosiło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Kapituła Nagrody złożona z ekspertów: przedsiębiorców, ekonomistów, przedstawicieli świata nauki i mediów wybrała 18 nominowanych, spośród których 7 finalnych laureatów wskazał Prezydent RP Pan Andrzej Duda.

V-ce prezes Dramiński S. A. — Andrzej Wiktorowicz
Fot. Dramiński S.A.
V-ce prezes Dramiński S. A. — Andrzej Wiktorowicz
Podczas Gali Prezydent RP podkreślił, że nagrody to forma promowania polskiej przedsiębiorczości, polskiej myśli, w tym myśli technologicznej. Jak dodał, wszyscy nagrodzeni pod koniec 2017 r. są „laureatami na rok 100-lecia odzyskania niepodległości”.

Firma Dramiński istnieje od 11 maja 1987 roku. Założycielem jej jest Janusz Dramiński. Dzięki jego wytrwałości i pomocy najbliższej rodziny niewielkie przedsiębiorstwo rodzinne przekształciło się w jednego z największych producentów profesjonalnych urządzeń dla rolnictwa, weterynarii i medycyny ludzkiej. Znana jest z produkowania wilgotnościomierzy do ziarna, pH-metrów do gleby i płynów, elektronicznych wykrywaczy rui dla zwierząt, detektorów Mastitis, ultradźwiękowych testerów ciąży, a także mobilnych, lekkich i wytrzymałych ultrasonografów weterynaryjnych i medycznych. Firma Dramiński prowadzi sprzedaż na terenie całego kraju oraz eksportuje swoje urządzenia do ponad 60 państw znajdujących się na wszystkich kontynentach. Jej siedziba znajduje się w Olsztynie.

Artykuł ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 12 (327) grudzień 2017

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB