Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Spotkanie z rolnikami Ziemi Radomskiej

2017-12-12 11:30:09 (ost. akt: 2017-12-12 11:24:48)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: archiwum Gospodarstwo Januszewo

Podziel się:

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel wziął udział w VII Spotkaniu Rolniczym, które zorganizowały Rady Powiatowe Mazowieckiej Izby Rolniczej.

— Kończymy prace nad Paktem dla obszarów wiejskich — poinformował minister.
— Jestem przekonany, że zostanie on przyjęty na początku 2018 roku — dodał szef resortu rolnictwa.

W trakcie spotkania z rolnikami minister podsumował dotychczasowe prace podejmowane przez resort w ciągu minionych dwóch lat. Za najważniejsze uznał konsekwentne realizowanie przyjętego Programu działań MRiRW na lata 2015-2019. — Dobry plan, dobrze dobrany zespół i współpraca w ramach Rady Dialogu Społecznego w Rolnictwie oraz samorządem rolniczym są gwarancją osiągania pozytywnych rezultatów — podkreślił minister Jurgiel.

Zaapelował jednocześnie do członków izb rolniczych o współpracę z rolnikami w zakresie wypełniania e-wniosków.

Szef resortu rolnictwa przedstawił także plany na kolejny rok. Zwrócił uwagę, że będzie to rok niezwykle istotny dla polskiego i europejskiego rolnictwa, gdyż w tym roku zapadną kluczowe decyzje dotyczące kształtu przyszłej Wspólnej Polityki Rolnej po roku 2020. — Już w maju tego roku rząd przyjął nasze priorytety w tym zakresie — przypomniał minister.

Najważniejsze nasze postulaty dotyczą utrzymania I i II filara WPR oraz odpowiednio wysokiego budżetu na realizacje tej jednej z najstarszych wspólnotowych polityk. Minister zaznaczył, że nie ma już żadnego uzasadnienia dla utrzymywania różnych poziomów wsparcia rolników w ramach Unii Europejskiej. Dlatego też Polska będzie się domagała wyrównania tego poziomu.

Minister poinformował również, że w nadchodzącym roku będą kontynuowane wszelkie możliwe działania dotyczące rozprzestrzeniania się wirusa ASF wśród dzików. Kolejne priorytety resortu dotyczą kwestii konkurencyjności i innowacyjności. W tym zakresie szczególna rola przypadać będzie ośrodkom doradztwa rolniczego i instytutom. Chodzi przede wszystkim o szybszy transfer osiągnięć naukowych do praktyki rolniczej.

Źródło: minrol.gov.pl

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB