środa, 12 maja 2021

Pamiętaj o spisie zwierząt

2017-11-22 12:40:07 (ost. akt: 2017-11-22 14:03:27)
Spisu zwierząt przebywających w siedzibie stada należy dokonać do 31 grudnia

Spisu zwierząt przebywających w siedzibie stada należy dokonać do 31 grudnia

Autor zdjęcia: Anna Uranowska

Podziel się:

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że co najmniej raz w roku — ale nie później niż 31 grudnia — rolnicy mają obowiązek dokonania spisu swoich zwierząt gospodarskich. Należy w nim uwzględnić wszystkie sztuki bydła, owiec, kóz i świń przebywających w siedzibie stada.

Sporządzony dokument powinien zawierać liczbę i numery identyfikacyjne zwierząt. Należy go przekazać do kierownika biura powiatowego ARiMR-u — osobiście, za pośrednictwem poczty lub przy użyciu e-PUAP (elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej) — w terminie siedmiu dni od przeprowadzenia spisu. Formularze „Spisu stanu stada bydła albo owiec albo kóz” oraz „Spisu stanu stada świń” są dostępne w biurach agencji oraz na stronie internetowej http://arimr.gov.pl/identyfikacja-i-rejestracja-zwierzat.html(stamtąd można też pobrać druki „Zgłoszenia dodatkowego oznakowania świń” i „Zgłoszenia przemieszczenia świń poprzez targ lub wystawę, pokaz lub konkurs zwierząt”).

Obowiązek dokonania przynajmniej raz na dwanaście miesięcy spisu zwierząt gospodarskich wynika z art. 20 a ustawy z 2 kwietnia 2004 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt.
KN

Artykuł ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 11 (326) listopad 2017

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kwak #2405894 | 29 gru 2017 09:48

    Dobrze, że kotów nie trzeba spisywać... Koty - osobniki wolne i niezależne - raz są, raz ich nie ma. Nie wiadomo, czy poszły gdzieś do sąsiadów na łowy, czy zakończyły żywot pod kołami samochodu na ulicy.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz