Wtorek, 20 kwietnia 2021

Tuszewo. Elżbieta i Kazimierz Czacharowscy laureatami ogólnopolskiego konkursu

2017-10-17 09:50:53 (ost. akt: 2017-10-17 09:56:38)
Państwo Czacharowscy z Tuszewa, podczas Agro Show w Bednarach, na gali konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Państwo Czacharowscy z Tuszewa, podczas Agro Show w Bednarach, na gali konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Autor zdjęcia: KRUS

Podziel się:

Państwo Czacharowscy z Tuszewa po raz kolejny znaleźli się w gronie właścicieli najbezpieczniejszych gospodarstw rolnych w Polsce. Rolnicy z gminy Lubawa zostali laureatami etapu centralnego XV Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Konkurs przebiegał w trzech etapach: regionalnym, wojewódzkim i centralnym.

Ponad tysiąc gospodarstw


Do udziału w tegorocznej edycji zgłoszono aż 1 021 gospodarstw indywidualnych z całej Polski. To o 51 więcej niż w roku ubiegłym, a we wszystkich edycjach do tej pory brało udział ponad 18 000 gospodarstw.

Gospodarstwo państwa Elżbiety i Kazimierza Czacharowskich z Tuszewa zdobyło pierwsze miejsce w etapie wojewódzkimi, tym samym znalazło się w gronie 16 laureatów z całej Polski. Komisje konkursowe oceniając gospodarstwa szczególną uwagę zwracały na: ład i porządek w obrębie podwórza, zabudowań i stanowisk pracy, stan budynków inwentarskich i pomieszczeń gospodarskich, wyposażenie maszyn i urządzeń rolniczych w osłony, warunki obsługi i chowu zwierząt, stosowanie i jakość ochrony osobistej oraz organizację miejsc wypoczynku i zabawy dzieci.


— Komisja w czasie wizyty w naszym gospodarstwie na te wszystkie rzeczy i na pewno wiele innych zwracała uwagę. Oczywiście najbardziej na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, ale także na to, czy jest miejsce rekreacji, w którym może odpocząć cała rodzina — mówi Kazimierz Czacharowski.

Ciągły rozwój


Państwo Czacharowscy po raz trzeci wzięli udział w konkursie. Zawsze przyznawano im pierwsze miejsce na etapie wojewódzkim, a w 2011 roku rolników uhonorowano drugim miejscem w kraju. W tegorocznej edycji Czacharowcy znaleźli się wśród 16 laureatów z całej Polski. Uroczysta gala podsumowująca XV edycję konkursu odbyła się 22. września, podczas Międzynarodowych Targów Agro Show w Bednarach koło Poznania. Laureaci z Tuszewa również uczestniczyli w tej uroczystości.

— Po raz kolejny wzięliśmy udział w konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, gdyż cały czas dążymy do togo by nasze gospodarstwo było jak najbezpieczniejsze, ciągle się rozwijamy. Z resztą branża rolnicza cały czas pnie do przodu. Gospodarstwo to nie muzeum, trzeba je unowocześniać, dbać o porządek itd. My tą drogą idziemy, przede wszystkim dla siebie i rodziny. A udział w tym konkursie to takie sprawdzenie siebie — dodaje Kazimierz Czacharowski.

Państwu Czacharowskim z Tuszewa serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Warto dodać, że patron honorowy nad konkursem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. Organizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Państwowa Inspekcja Pracy.

Katarzyna Michalska
k.michalska@gazetaolsztynska.pl

Artykuł ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 10 (325) październik 2017

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB