Piątek, 7 sierpnia 2020

Święto Pieczonego Ziemniaka w Gminie Kalinowo już 27 sierpnia

2017-08-25 21:30:15 (ost. akt: 2017-08-25 21:25:37)
W tym roku rolnicy spotkają się 27 sierpnia w Borzymach na Święcie Pieczonego Ziemniaka

W tym roku rolnicy spotkają się 27 sierpnia w Borzymach na Święcie Pieczonego Ziemniaka

Autor zdjęcia: W. Kowalewska

Podziel się:

Konkursy, koncerty i pokaz sztucznych ogni to tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców gminy Kalinowo podczas tegorocznych dożynek.

Andrzej Bezdziecki, Wójt Gminy Kalinowo
Andrzej Bezdziecki, Wójt Gminy Kalinowo
Koniec sierpnia to czas dożynek. Tradycja dziękowania za plony w gminie Kalinowo jest bardzo żywa. Rolnicy corocznie świętują zakończenie zbiorów. To uwieńczenie całorocznej i ciężkiej pracy gospodarzy. Jak również doskonały moment, by podziękować rolnikom za wysiłek, zaangażowanie, ciężką i mozolną pracę, dzięki której codziennie trafia na stoły nasz polski chleb.
W tym roku dożynki, pod hasłem „Święto Pieczonego Ziemniaka” odbędą się 27 sierpnia w Borzymach, na które serdecznie zapraszam!

Andrzej Bezdziecki
Wójt Gminy Kalinowo


W ubiegłym roku mieszkańcy gminy Kalinowo dziękowali za udane zbiory podczas gminnych dożynek w Pisanicy. W tym roku spotkają się już 27 sierpnia w Borzymach na Święcie Pieczonego Ziemniaka. Dożynki, zgodnie z tradycją, rozpoczną się mszą świętą dziękczynną o godzinie 13 w parafii pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

— Rolnicy corocznie świętują zakończenie zbiorów. To uwieńczenie całorocznej i ciężkiej pracy gospodarzy — mówi Andrzej Bezdziecki, wójt gminy Kalinowo.
Po mszy na mieszkańców gminy czekają spore atrakcje. Najwięcej emocji wzbudzą z pewnością konkursy na wieniec dożynkowy, na najlepszą nalewkę domową i potrawę z ziemniaka. Odbędą się także Mistrzostwa Gminy w rzucie w jajkiem. Nie lada atrakcją będzie występ Mażoretki „Ladies” z Sejn.

Na scenie zaprezentują się takie zespoły jak Kalina, Pietraszki, Pisanickie Słowiki czy Kalinka — Zespół Estradowy Białoruskiej Pieśni Ludowej. Przed publicznością wystąpią także dzieci ze szkół z gminy Kalinowo, a także artyści w skeczu „Marian na Dożynkach”. Gwiazdą wieczoru będą zespoły Enjoy i Summer Night. Na zakończenie Święta Pieczonego Ziemniaka na niebie rozbłysną sztuczne ognie.
tom

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB