Czwartek, 24 czerwca 2021

10 - 11 czerwca Żuławskie Targi Rolne w Starym Polu

2017-06-08 20:13:15 (ost. akt: 2017-06-08 20:28:28)
Poza ofertą dla rolników w Starym Polu, jak co roku można będzie kupić coś do ogrodu

Poza ofertą dla rolników w Starym Polu, jak co roku można będzie kupić coś do ogrodu

Autor zdjęcia: Archiwum

Podziel się:

Żuławskie Targi Rolne w Starym Polu to jedna z największych tego typu imprez w Polsce. Tegoroczna edycja została zaplanowana na 10 i 11 czerwca.

Żuławskie Targi Rolne to już stały punkt kalendarza imprez plenerowych organizowanych przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oddział w Starym Polu.

— Czerwiec to tradycyjny termin naszych targów. Wystawcy i hodowcy korzystają z tej imprezy bardzo chętnie. Nie inaczej będzie i w tym roku. Widać to po liczbie zgłoszeń. W tej chwili mamy ich około 500, ale niewykluczone, że stoisk będzie jeszcze więcej — mówi Włodzimierz Sawirski, komisarz Żuławski Targów Rolnych. — Chociaż lista jest w zasadzie zamknięta, to ci drobniejsi wystawcy mają szansę na udział w targach nawet jeśli zgłoszą się na kilka dni czy w dniu rozpoczęciu imprezy.

Podczas weekendu, 10 i 11 czerwca, w Starym Polu zaprezentują się przedstawiciele kilkunastu branż, oferujący m.in. maszyny, urządzenia i narzędzia rolnicze, ogrodnicze i budowlane, producenci pasz i dodatków paszowych, czy firmy oferujące samochody osobowe dostawcze. Tegoroczne targi będą także bogate w ofertę producentów i dystrybutorów z branż związanych z ekologią i ochroną środowiska, odnawialnymi źródłami energii i systemami grzewczymi.

W Starym Polu pojawi się również całkiem sporo wystawców oferujących produkty spożywcze wytwarzane tradycyjnymi metodami. Targi stanowią również okazję do prezentacji najnowszych osiągnięć techniki, technologii i genetyki, przez co służą postępowi i rozwojowi rolnictwa.

Uzupełnieniem wydarzenia tradycyjnie będą także wystawy zwierząt hodowlanych, ptaków, konkursy hodowców oraz wystawa rzemiosła artystycznego. Jedną z większych atrakcji targów będzie XVIII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Krajowy Czempionat Koni Sztumskich, podczas których swój dorobek zaprezentują hodowcy koni, bydła mięsnego oraz trzody chlewnej.

Podczas imprezy o dobry nastrój zadbają także muzyczne zespoły. Dla gości zagra Młodzieżowa Orkiestra Dętą z Lidzbarka Warmińskiego oraz zespoły disco-polo: Solo (sobota) i Fanatic (niedziela).
14. Żuławskie Targi Rolne odbędą się 10-11 czerwca w godz. 9 do 17. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.podr.pl.

Aleksandra Szymańska
a.szymanska@dziennikelblaski

Artykuł ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 6 (321) czerwiec 2017 r

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB