Piątek, 23 kwietnia 2021

Targi rolnicze zaskoczą najbardziej wymagających gości

2017-05-18 09:10:53 (ost. akt: 2017-05-18 09:29:15)
20 i 21 maja w Sierakowie pod Przasnyszem, na ponad 70 hektarach swoją ofertę zaprezentuje blisko dwustu wystawców

20 i 21 maja w Sierakowie pod Przasnyszem, na ponad 70 hektarach swoją ofertę zaprezentuje blisko dwustu wystawców

Autor zdjęcia: Dariusz Kucman

Podziel się:

Już 20 maja na północnym Mazowszu rusza pierwsza edycja targów OpenFarm. Na gości tego wydarzenia czekają całe zastępy ciągników i niezwykle atrakcyjna agenda.

Już w najbliższą sobotę wszystkie oczy rolniczego świata będą zwrócone na to, co będzie działo się w Sierakowie pod Przasnyszem (woj. mazowieckie). Właśnie tam rusza pierwsza edycja targów OpenFarm i pierwsza tego typu impreza w województwie mazowieckim. To, co przygotowali organizatorzy z pewnością zaskoczy coraz bardziej wymagających gości targów rolniczych. Poprzeczka postawiona jest bowiem wysoko. Szacuje się, że pojawi się około 30-40 tysięcy zwiedzających.

Silne maszyny, twarda wiedza


Esencję imprezy stanowić będą oczywiście maszyny, sprzęt rolniczy oraz wszystko to, co bezpośrednio z nimi związane. Na ponad 70 hektarach swoją ofertę zaprezentuje blisko dwustu wystawców. Za ich sprawą impreza zostanie podzielona na trzy główne filary: wystawa rolnicza, pokaz maszyn oraz kiermasz ogrodniczy.

Piotr Wyrzykowski, dyrektor targów OpenFarm
Fot. OpenFarm
Piotr Wyrzykowski, dyrektor targów OpenFarm
Naszym nadrzędnym celem jest przygotowanie imprezy, która dostarczy zwiedzającym wiedzy na temat maszyn, ale też nowoczesnych rozwiązania, dzięki którym praca w gospodarstwie i ogrodzie będzie jeszcze bardziej wydajna. Dzięki zaproszonym ekspertom nasi goście dowiedzą się, jakie strategie stosować, aby móc zmniejszać koszty i podnosić efektywność prowadzonych prac. Oprócz tego przygotowaliśmy bogaty plan wydarzeń towarzyszących, konkursów i zabaw. Wszystko oczywiście wokół maszyn — mówi Piotr Wyrzykowski, dyrektor targów OpenFarm.

Przasnyska strefa gospodarcza najlepszym miejscem


Targi są okazją dla firm z branży do zaprezentowania swoich usług i produktów. Miejsce jest do tego wręcz idealne — znajduje się bowiem w samym centrum mazowieckiego rolnictwa. Bedzie to także okazja dla osób pracujących w rolnictwie i jego otoczeniu do zapoznania się z najnowszymi technikami i nowoczesnymi rozwiązaniami.

Podczas OpenFarm zaprezentujemy atrakcje, które umilą czas zwiedzającym w każdym wieku. Zaplanowaliśmy pokazy ciągników i maszyn rolniczych podczas prac polowych. Wiemy, że to najlepsza forma zapoznania się z możliwościami i funkcjonalnością danego urządzenia — dodają organizatorzy.

Rozrywka dla każdego


Agenda targów wręcz obfituje w szereg atrakcji dla gości w każdym wieku. Największą grupę zwiedzających mogą zainteresować pokazy polowe. Producenci z pewnością postarają się, aby ich maszyny pokazały się z jak najlepszej strony, co na pewno ucieszy zwiedzających. Zwłaszcza, że ciągniki będzie można wypróbować również samemu na placu manewrowym. Biorąc pod uwagę ogromną popularność tej gry, dużą grupę zainteresuje na pewno turniej Farm Simulator. Będzie on jedną z atrakcji obok zupełnej nowości, perełki w planie targów — spotkanie z najpopularniejszymi YouTuberami. Swoją obecność potwierdziła między innymi Mafia Solec, Bronczek oraz Wujek Bohun. Spotkanie poprowadzi autorka znanego bloga tractormania.pl, Magdalena Urbaniak oraz autor popularnego kanału Rolnik Szuka, Piotr Kaliski. Ten duet zadba o to, aby panel dyskusyjny był na najwyższym poziomie. Swoje pytania będą mogli zadać również goście.

Graffiti na cele charytatywne


Dodatkowo, na terenie targów zostanie postawiony gigantyczny labirynt z bel słomy. Całość atrakcji zwieńczy graffiti przedstawiające obrazy powiązane z rolnictwem. Finalnie zostanie ono zlicytowane, a zysk przekazany na cele charytatywne. Organizatorzy pomyśleli również o najmłodszych gościach targów OpenFarm. Zostanie dla nich przydzielona specjalna strefa, w której będą na nich czekać animatorzy.
Dochód zebrany w I edycji Targów Rolniczych Open Farm zostanie przekazany na rozwój i edukację dzieci oraz młodzieży z terenów wiejskich.

Idea Targów Open Farm — Nowy wymiar targów rolniczych


Targi Rolnicze „Open Farm” dedykowane są wszystkim, którzy mają bezpośredni związek z rolnictwem i jego najbliższym otoczeniem, a więc rolników, właścicieli oraz zarządców gospodarstw wiejskich, uczniów szkół rolniczych, a także wszystkich zainteresowanych tą tematyką.

To bez wątpienia doskonała okazja, by zaprezentować „ludziom z branży” swoją niepowtarzalną ofertę. Stworzyliśmy idealne miejsce dla wystaw ciągników, maszyn oraz urządzeń rolniczych, a także stoisk z nawozami, środkami ochrony roślin, materiałami budowlanymi, wyposażeniem budynków inwentarskich, pasz, materiału szkółkarskiego i wielu, wielu innych. Z kolei dla osób żądnych najnowszej wiedzy rolniczej zapewniamy liczne konferencje oraz wykłady.
Ponadto wyróżnia nas wyjątkowe podejście do zwiedzających, dla których przygotowaliśmy szereg atrakcji:

— możliwość spotkania najpopularniejszych YouTuberów w kraju zajmujących się tematyką rolniczą,
— organizacja pierwszych w Polsce e-Mistrzostw w Farming Simulator 2017,
— pokaz maszyn podczas prac polowych,
— możliwość przetestowania maszyn na placu manewrowym.

Mamy nadzieję, że zaplanowane wystawy, pokazy oraz atrakcje zaspokoją nawet najbardziej wymagających gości!

Grzegorz Herubiński
rolniczeabc@rolniczeabc.pl

Artykuł ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 5 (320) maj 2017 r

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB