Czwartek, 22 kwietnia 2021

Bolusy w suplementacji diety krów mlecznych

2017-02-21 17:24:48 (ost. akt: 2017-02-21 17:30:25)
Jacek Malinowski, Starszy Doradca ds. Higieny Mleka, Hypred Polska

Jacek Malinowski, Starszy Doradca ds. Higieny Mleka, Hypred Polska

Autor zdjęcia: Jacek Malinowski

Podziel się:

Choroby metaboliczne krów: ketoza, kwasica, gorączka mleczna oraz problemy z rozrodem są następstwem błędów żywieniowych, których pomimo dużej wiedzy hodowców w tym zakresie trudno jest uniknąć. — Zminimalizowanie wystąpienia tych problemów zagwarantuje optymalne wykorzystanie potencjału zwierząt, co przełoży się na opłacalność produkcj

Jednym z kluczowych sposobów zminimalizowania błędów w żywieniu jest suplementacja diety krów przez zastosowanie bolusów dożwaczowych — wyjaśnia Jacek Malinowski, starszy doradca ds. Higieny Mleka w firmie Hypred Polska. Bolusy to skondensowane dodatki mineralne lub mineralno-witaminowe w postaci dużych tabletek lub kapsuł, które są aplikowane za pomocą specjalnego aplikatora bezpośrednio do żwacza.

Firma Hypred Polska, która od 30 lat na świecie i 15 lat w Polsce wspiera hodowców bydła doradztwem i produktami w zakresie higieny doju i zdrowia, posiada w swojej ofercie bolusy o unikalnej formule musującej, z powodzeniem stosowane w profilaktyce chorób metabolicznych.
W swojej ofercie proponuje rolnikom:

— Bolitrace Biotin — bolus mineralno-witaminowy z dodatkiem biotyny
— Bolifast Physiologic — stosowany w profilaktyce i zwalczaniu ketozy
— Boliflash Calcium — skutecznie ogranicza występowanie zalegań poporodowych
— Bolifast Rumen — przywraca apetyt po porodzie, skutecznie walczy z kwasicą
— Boliflash Fertil — wspomaga rozród krów mlecznych

— Program profilaktyki obejmuje newralgiczny okres dwóch miesięcy przed porodem i dwóch miesięcy po porodzie. Główne zalety oferowanych bolusów to: szybkie i proste zadawanie, precyzyjny czas uwalniania w żwaczu, doskonałe rozpuszczanie i działanie oraz witaminy chronione przed rozkładem w żwaczu.

Podstawowym atutem stosowania bolusów jest pewność, że to, co podamy krowie, zostanie przez nią w 100 proc. wykorzystane — mówi doradca. — Stosowanie bolusów pozwala na indywidualne traktowanie zwierzęcia w zależności od stanu fizjologicznego zwłaszcza na obiektach, gdzie nie ma warunków do stworzenia grup produkcyjnych. Ma to ogromne znaczenie z punktu widzenia ekonomicznego. Stosując bolusy jesteśmy pewni, że podana na etykiecie dzienna dawka minerałów i witamin została faktycznie podana. — tłumaczy Jacek Malinowski z firmy Hypred Polska.

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Elo #2189208 | 94.42.*.* 24 lut 2017 14:47

    Polecam sprawdzone preparaty Dr Krowa www.ewrol.pl/ewrol/Produkty/-Dr-KROWA-DI AR-STOP-bolus-444

    ! - + odpowiedz na ten komentarz