Czwartek, 22 kwietnia 2021

Hodowla trzody z Cedrobem

2017-02-18 19:26:45 (ost. akt: 2017-02-18 19:38:24)
W Tyszowcach w województwie lubelskim na spotkaniu Cedrobu było blisko osiemdziesięciu rolników

W Tyszowcach w województwie lubelskim na spotkaniu Cedrobu było blisko osiemdziesięciu rolników

Autor zdjęcia: Cedrob Pasze

Podziel się:

„Hoduj trzodę z Cedrob Pasze” zatacza coraz szersze kręgi. Z założeniami nowego projektu zapoznali się właśnie kolejni zainteresowani — tym razem mieszkańcy południowej części województwa lubelskiego.

Pod koniec stycznia w Tyszowcach aż osiemdziesięciu rolników z powiatów: zamojskiego, tomaszowskiego, hrubieszowskiego spotkało się, by poznać szczegóły współpracy w zakresie hodowli trzody. To osoby do tej pory nie związane z branżą hodowlaną, ale gotowe rozszerzyć lub całkowicie zmienić profil swojej działalności.

Nie tylko wsparcie finansowe


Korzyści płynące ze współpracy, na które zwracają uwagę zainteresowani rolnicy, to przede wszystkim pomoc, jaką oferuje firma Cedrob Pasze, m.in. 100-procentowe finansowanie inwestycji kredytem uzyskanym w jednym z polskich banków (co ważne rolnik nie musi dysponować wkładem własnym), wsparcie w przygotowaniu dokumentacji do uzyskania pozwolenia na budowę nowoczesnej chlewni na 2000 miejsc, warchlaki o stabilnej, sprawdzonej genetyce, które zwiększają rentowność inwestycji.

Firma paszowa oferuje też kompleksową opiekę weterynaryjną, w tym niezbędne szczepienia i wymagane leki oraz dostarczy hodowcom świetnie zbilansowaną paszę dającą wysokie przyrosty i mięsność.

Rocznie ponad 3 cykle produkcyjne


Partner projektu może z kolei liczyć na atrakcyjną stawkę 55 zł płaconą za jednego odebranego tucznika, dodatkowe premie za racjonalne zużycie paszy, comiesięczne zaliczki a w konsekwencji nawet do 12 000 złotych miesięcznego dochodu — już po odliczeniu kosztów energii elektrycznej i wody wykorzystanych do hodowli. Wg założeń przygotowanie jednej partii warchlaków do uzyskania przez nie odpowiedniej do odbioru wagi trwać będzie 100 dni. Po 10 dniowej przerwie nastąpi kolejne wstawienie. W sumie, rok ma się zamknąć liczbą: 3,3 cykle produkcyjne.

Wśród innych zalet projektu uczestnicy wymieniają też fachowe wsparcie doświadczonego partnera, gwarancję bezpiecznej przyszłości niezagrożonej spadkami cen skupu żywca, wzrostami cen paszy czy ograniczonym rynkiem zbytu. Wybudowanie nowoczesnej chlewni z pełnym wyposażeniem pod tzw. klucz, według informacji uzyskanych od firm specjalizujących się w tego typu inwestycjach, zamknie się w kwocie maks. 1 800 000 zł.

Artykuł ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 2 (317) 8 lutego 2017 r

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB