Czwartek, 22 kwietnia 2021

Jeszcze jutro Mazurskie Agro Show w Ostródzie

2017-01-23 15:56:34 (ost. akt: 2017-02-11 21:06:21)
Drugą edycję imprezy, która odbyła się 13-14 lutego 2016 roku w Expo Mazury w Ostródzie, odwiedziło ponad 40 tys. zwiedzających

Drugą edycję imprezy, która odbyła się 13-14 lutego 2016 roku w Expo Mazury w Ostródzie, odwiedziło ponad 40 tys. zwiedzających

Autor zdjęcia: Anna Uranowska

Podziel się:

Rok temu padł rekord. Mazurskie Agro Show w Ostródzie odwiedziło 40 tysięcy gości. W tym roku może być jeszcze lepiej, bo organizatorzy zaprosili czołowych wystawców z Polski i zagranicy. Każdy rolnik powinien tu zajrzeć.

Dlaczego warto? Bo na wystawie organizowanej przez Polską Izbę Maszyn i Urządzeń Rolniczych w obiektach Expo Mazury w Ostródzie można obejrzeć to, co w rolnictwie najnowocześniejsze. A ponieważ formuła wystawy sprawdziła się podczas poprzednich edycji, teraz oferta będzie jeszcze bogatsza. Rok temu wystawców było 150, na tegorocznej pojawi się ich jeszcze więcej.

Po dwóch latach obecności w Ostródzie możemy powiedzieć, że wystawa ma już swoją renomę, jest znana i oczekiwana w regionie — mówi Hubert Seliwiak z Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych. — Zatem w tym roku bazować będziemy na sprawdzonych w poprzednich latach rozwiązaniach.


Będą najwięksi dystrybutorzy


Mazurskie Agro Show odbędzie się już po raz trzeci w nowoczesnym kompleksie wystawienniczym Expo Mazury w Ostródzie. To jedno z najnowocześniejszych centrów targowych w tej części Europy i zarazem doskonałe miejsce prezentacji dla producentów i dystrybutorów maszyn, firm nasiennych, przedsiębiorstw nawozowych, prasy branżowej, organizacji rolniczych oraz innych podmiotów i instytucji związanych z rolnictwem. Zima tu niestraszna, bo wystawa odbywa się pod dachem, a lutowy termin to przysłowiowy strzał w dziesiątkę, bo rolnicy mają jeszcze czas, by się przygotować do sezonu.


W lutym, przededniu kolejnego sezonu, zostanie tu zaprezentowana najnowsza oferta czołowych marek z branży maszyn i urządzeń rolniczych. Na wystawie obecni będą najwięksi dystrybutorzy z regionu, którzy zaprezentują krajowe i zagraniczne marki maszyn i urządzeń. — Na wystawie znajdzie się wiele ofert dedykowanych rolnikom, ale największą atrakcją będą na pewno ekspozycje maszyn, których na wystawie jak zwykle nie zabraknie — dodaje Hubert Seliwiak. — Zaprezentują się wszystkie czołowe marki. Obecni będą wszyscy liczący się dystrybutorzy w regionie.

Zobaczyć nowe rozwiązania


W opinii odwiedzających poprzednie edycje, wystawa stała się profesjonalną płaszczyzną prezentacji maszyn i urządzeń dla rolnictwa, a jednocześnie impulsem do rozwoju tego sektora gospodarki poprzez wskazanie nowych rozwiązań. Swoją fachową wiedzę mógł poszerzyć każdy, kto był zainteresowany aktualnym stanem i kierunkiem rozwoju techniki rolniczej.
Rolnicy natomiast mieli doskonałą okazję do pogłębienia swojej wiedzy branżowej, poprzez uczestnictwo w specjalnie dla nich przygotowanych seminariach i wykładach. Podobnie będzie w tym roku.

Wystawa Mazurskie Agro Show objęta została patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a patronat medialny sprawować będzie TVP1. Wstęp na wystawę, parkingi oraz katalogi wystawy będą bezpłatne. Zapraszamy do Ostródy w dniach: 11-12 lutego 2017 roku.

Barbara Chadaj-Lamcho
b.chadaj@gazetaolsztynska.pl

Artykuł ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 1 (316) 18 stycznia 2017 r.

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB