Czwartek, 24 czerwca 2021

27 listopada ostatni dzień Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie

2016-11-17 10:01:31 (ost. akt: 2016-11-28 15:06:46)
W Nadarzynie pod Warszawą, w ostatni weekend listopada spotkają się rolnicy z całej Polski

W Nadarzynie pod Warszawą, w ostatni weekend listopada spotkają się rolnicy z całej Polski

Autor zdjęcia: Monika Kopaczel - Radziulewicz

Podziel się:

Konferencje i fora tematyczne, bogata oferta produktów i usług branży rolniczej, pokazy nowoczesnych maszyn i urządzeń, oprawa artystyczno-kulturalna — to wszystko zapewniają organizatorzy Centralnych Targów Rolniczych, które odbędą się w dniach 25-27 listopada br.

To nowa inicjatywa podjęta przez Ptak Warsaw Expo Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe w Nadarzynie pod Warszawą. Ma stanowić platformę spotkań dla całej branży rolno-spożywczej.

Pierwszy dzień — piątek 25 listopada — określono jako „biznesowy”. Wówczas odbędzie się m.in. debata polityczna dotycząca rolnictwa z udziałem przedstawicieli kierownictwa ministerstwa rolnictwa, a także fora i panele sektora wołowiny, logistyki, izb rolniczych, dostaw żywności, a także polsko-ukraińskie.

Następnego dnia o problemach i wyzwaniach debatować mają młodzi rolnicy, sadownicy, branża drobiarska i wieprzowiny. Przewidziano też konferencję „Innowacje dla Rolnictwa”.

A niedziela ma upływać m.in. pod znakiem „Miss Traktora”.
Oczywiście przez cały czas trwania targów można będzie zapoznać się z ofertą produktów i usług branży rolniczej, ofertą eksportową polskich specjalności żywnościowych, rozwiązaniami w kierunku uruchomienia produkcji rolnej nawet w najtrudniejszych warunkach geograficznych. Zaplanowano pokaz nowoczesnych maszyn i urządzeń dla rolnictwa i sadownictwa, wyposażenia dla obór, chlewni, a także prezentację techniki rolnej i innowacji.

Każdy zwiedzający będzie miał możliwość kontaktu i konsultacji z wiodącymi instytucjami wspierającymi rozwój innowacji sektora rolno-spożywczego, prasą fachową oraz portalami branżowymi. Targi mają też być okazją do bezpośredniego kontaktu z bankami, doradztwem rolniczym, logistyką w sprawie kredytów/leasingów/ubezpieczeń, rozwiązań dystrybucyjnych, transportowych i magazynowych.
Do tego wszystkiego trzeba dodać jeszcze oprawę kulturalną w postaci m.in. prezentacji stołów bożonarodzeniowych oraz koncertów zorganizowanych przez koła gospodyń wiejskich. Będzie także festiwal muzyki disco polo.

Dk

Artykuł ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 11 (314) 9 listopada 2016r.

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB