Czwartek, 22 kwietnia 2021

ARiMR przekazała już ponad 1,08 mld zł na konta bankowe rolników

2016-10-19 09:30:09 (ost. akt: 2016-10-19 10:01:26)
W pierwszych dwóch dniach wypłat zaliczek ARiMR przekazała na konta bankowe 153 tys. rolników 1,08 mld zł

W pierwszych dwóch dniach wypłat zaliczek ARiMR przekazała na konta bankowe 153 tys. rolników 1,08 mld zł

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

17 października ruszyła wypłata zaliczek na poczet płatności bezpośrednich. Wszyscy rolnicy, którzy złożyli prawidłowo wypełnione wnioski o dopłaty bezpośrednie powinni teraz częściej sprawdzać stan swojego konta.

Jak informowała wcześniej ARiMR w pierwszej kolejności zostały naliczone zaliczki dla rolników zamieszkałych na obszarach objętych ograniczeniami na skutek wystąpienia i zagrożenia wystąpieniem ASF. I są już pierwsze sygnały, że do rolników z zagrożonych stref pieniądze już docierają.


W pierwszych dwóch dniach wypłat zaliczek ARiMR przekazała na konta bankowe 153 tys. rolników 1,08 mld zł. Przypomnijmy, że od 17 października wypłacane są również dopłaty w ramach ONW i płatności rolnośrodowiskowych za 2016 rok i z tego tytułu trafiło już do rolników odpowiednio:

- 12,25 mln zł w ramach tegorocznych dopłat ONW

- 3,36 mln zł z płatności rolnośrodowiskowych za 2016 rok.

Uruchomienie wypłaty zaliczek ma na celu złagodzenie trudnej sytuacji na rynkach rolnych. Bieżący rok jest dla rolnictwa szczególnie ciężki, tym bardziej, że sytuacja, którą obserwujemy dotknęła gospodarstwa w całej Polsce. Szczególnie należy zwrócić uwagę na spadek cen i pogarszanie się sytuacji finansowej gospodarstw funkcjonujących na rynku mleka, przedłużający się okres niskich cen w sektorze wieprzowiny oraz istniejące ryzyko pogłębienia destabilizacji na rynku owoców i warzyw. Poza tym niesprzyjające warunki atmosferyczne, poczynając od wymarznięć, poprzez deszczowe i niekończące się żniwa, wyleganie zbóż, obniżone parametry ziarna, walkę rolników o jakość zboża.

Zaliczki wypłacane będą do 30 listopada.

mkr
Źródło: ARiMR


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB