Czwartek, 22 kwietnia 2021

Do 12 października ARR przyjmuje wnioski o pomoc na II okres ograniczenia produkcji mleka

2016-10-07 09:55:27 (ost. akt: 2016-10-12 12:06:00)
Termin składania wniosków upływa 12 października do godz. 12.

Termin składania wniosków upływa 12 października do godz. 12.

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Agencja Rynku Rolnego przyjmuje wnioski o pomoc na drugi okres ograniczenia produkcji mleka krowiego. Termin składania wniosków upływa 12 października do godz. 12. Producenci, którzy uzyskali zezwolenie na dokonanie redukcji w I okresie ograniczenia nie mogą ubiegać się o pomoc. Ponowne złożenie wniosku na II okres ograniczenia skutkuje odrzuceniem wniosku z I i II okresu.

O przyznanie pomocy na ograniczenie dostaw mogą ubiegać się producenci, którzy w lipcu 2016 r. dostarczali mleko do podmiotów skupujących oraz w okresie referencyjnym: listopad, grudzień 2015 i styczeń 2016.

Ograniczenie produkcji powinno nastąpić w listopadzie i grudniu 2016 oraz styczniu 2017. Pomoc będzie należała się także spadkobiercom rolników, którzy spełnili wymagane warunki do jej przyznania.

Minimalna wielkość ograniczenia dostaw mleka, do której producent ma prawo ubiegać się o pomoc wynosi 1500 kg. Pomoc będzie można przyznać do maksymalnie 50% ilości mleka dostarczanego przez producenta do podmiotów skupujących w okresie referencyjnym.

Przypomnijmy, że w I okresie zezwolenie na dokonanie ograniczenia dostaw mleka w październiku, listopadzie i grudniu otrzymało 3 779 gospodarstw., natomiast odrzucono 167 wniosków.

Ponowne złożenie wniosku na II okres ograniczenia skutkuje odrzuceniem wniosku z I i II okresu.

O dacie przyjęcia wniosku decyduje fizyczny jego wpływ do właściwego dla producenta mleka Oddziału Terenowego ARR. Wnioski złożone po upływie terminu będą odrzucone.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad uczestnictwa w mechanizmie znajdują się na http://arr.gov.pl/wsparcie-rynkowe/organizacja-rynku-mleka/

mkr
Źródło: ARR

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB