Czwartek, 13 maja 2021

Mali mleczarze na pikniku w olsztyńskim przedszkolu

2016-09-09 21:30:53 (ost. akt: 2016-09-12 08:48:38)
"Piknik Małego Mleczarza" w Przedszkolu Miejskim nr. 15 w Olsztynie

"Piknik Małego Mleczarza" w Przedszkolu Miejskim nr. 15 w Olsztynie

Autor zdjęcia: Monika Kopaczel - Radziulewicz

Podziel się:

Przedszkole Miejskie nr 15 im. Wandy Chotomskiej w Olsztynie w piątek 9 września zamieniło się w krainę mlekiem, miodem, jogurtami i sokami płynącą. A wszystko to za sprawą Dariusza Wasieli Dyrektora Agencji Rynku Rolnego i zarazem organizatora sportowo-edukacyjnej imprezy dla najmłodszych.

Na "Piknik Małego Mleczarza" dzielnie przybyły maluchy z okolicznych przedszkoli. Pogoda dopisała, więc i frekwencja była wzorowa.

Dzieci i zaproszonych gości przywitał organizator spotkania, zwracając uwagę na to, że mleko to nie tylko kartonik, ale są to przede wszystkim zwierzęta. Stąd też obecność bezpiecznej krowy, którą dzieci mogły samodzielnie doić. I trzeba przyznać, że bydło mleczne na Warmii i Mazurach ma przyszłość, bo krowa była cały czas dojona i wciąż ustawiały się do niej kolejki dojarzy.

Na dzieci czekało jeszcze mnóstwo innych atrakcji, przeciągały linę i tu wygrała drużyna męska, rzucały do celu, sprawdzały pojemność żołądka wypijając zdrowe soki warzywno-owocowe, czy też kręciły hula-hop i tu prym wiodły dziewczynki. Nie mogło zabraknąć również meczu piłki nożnej i pokazu trików z piłką wykonanego przez profesjonalistę. Za udział w zabawach dzieci otrzymywały nagrody niespodzianki, więc chętnych do sportowych zmagań nie brakowało.

Ze szczególnym zainteresowaniem dzieci słuchały opowieści pana pszczelarza, który wtajemniczał je w sekrety swojego hobby i serwował maluchom przepyszny, świeżutki miód. Poza tym dzieci wciąż podbiegały do stoiska ARR, gdzie panie zadbały o świeże dostawy jogurtów, mleka i pysznych soków.


Na "Pikniku Małego Mleczarza" aktywnie udzielał się również Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Panie reprezentujące tę placówkę, opowiadały zainteresowanym jakie produkty powinniśmy spożywać, na co musimy zwracać szczególną uwagę robiąc zakupy i wielokrotnie podkreślały żeby czytać etykiety produktów. Poza tym należy większą uwagę zwracać na warunki przechowywania produktów, bo często obniżamy jakość produktu przez nieodpowiednie przechowywanie.

Sprawnością fizyczną i sprytem musiały wykazać się również panie nauczycielki, dla nich też zorganizowano zmagania sportowe. Walka była bardzo wyrównana, a podopieczni głośno kibicowali. Jak na każdym prawdziwym pikniku nie mogło zabraknąć również Policji. Pan policjant dzielnie stawił czoło pytaniom ciekawskich przedszkolaków, ubierał kolejne maluchy w policyjny strój wraz z całym bogatym wyposażeniem i przez dłuższy czas nie mógł dostać się do swojego radiowozu, gdyż opanowały go dzieci.

Takie spotkania jak dzisiejsze mają uczyć najmłodszych dobrych nawyków, jeżeli chodzi o spożywanie mleka, owoców oraz warzyw. Obecny na pikniku kurator Warmii i Mazur podkreślił, że jak pan Dariusz organizuje spotkania to są one nie tylko zdrowe, ale i bardzo smaczne. Przywozi mleko, owoce, warzywa zachęca do ich spożywania i zawsze towarzyszy temu dobra zabawa, tak było również dzisiaj na "Pikniku Małego Mleczarza".

mkr


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB