Czwartek, 22 kwietnia 2021

Weekend z Targami Rolniczymi

2015-09-03 09:26:45 (ost. akt: 2015-09-03 09:30:55)
Podczas Jesiennych Targów Rolniczych będzie można m.in. zobaczyć z bliska zwierzęta hodowlane

Podczas Jesiennych Targów Rolniczych będzie można m.in. zobaczyć z bliska zwierzęta hodowlane

Autor zdjęcia: Fot. Zbigniew Woźniak

Podziel się:

Już w najbliższy weekend XXII Jesienne Targi Rolnicze. Na terenie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie przez dwa dni będzie można oglądać maszyny rolnicze, zwierzęta hodowlane oraz skorzystać z porad specjalistów. Nowością na targach będzie Festiw

W ofercie Jesiennych Targów Rolniczych znajduje się prezentacja maszyn i urządzeń do produkcji rolniczej, nawozów i środków ochrony roślin, zwierząt hodowlanych, pasz i dodatków paszowych. Nie zabraknie też stoisk z roślinami, artykułami szkółkarskimi i ogrodniczymi oraz instalacjami wykorzystującymi odnawialne źródła energii. Będzie też można obejrzeć i kupić różnego rodzaju rękodzieło, a także spróbować swojskiej żywności i zrobić smaczne zapasy do domowej spiżarni. Swoje stoiska będą też miały instytucje i organizacje rolnicze, m.in. Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Agencja Rynku Rolnego czy Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Będzie można skorzystać z fachowej wiedzy doradców.

Tradycyjnie, integralną częścią Jesiennych Targów Rolniczych będzie Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Bydło mleczne oraz rynek mleka w naszym regionie będą też tematem seminarium pod nazwą „Aktualne wyzwania w technologii produkcji mleka dla województwa warmińsko-mazurskiego”.

Nowością na targach będzie Festiwal Wieprzowiny, którego celem jest promowanie spożycia wieprzowiny wśród mieszkańców regionu i okolic. Okazuje się bowiem, że mięso wieprzowe, choć ogólnodostępne, niedrogie i pełne wartości odżywczych, przegrywa w starciu z drobiem. Podczas imprezy odbędą się konkursy kulinarne i degustacje dla publiczności, a drugiego dnia targów, w niedzielę 6 września odbędzie się również konferencja pod nazwą „Polska wieprzowina i jej jakość”. Będzie omawiany rynek mięsa wieprzowego w Polsce i miejsce wieprzowiny w produkcji bezpiecznej żywności, ale nie tylko — będzie można posłuchać także o odżywczych walorach mięsa wieprzowego, które przedstawią lekarz oraz dietetyk.

Imprezie targowej przez dwa dni towarzyszyć będą występy artystyczne — zwiedzającym będą umilać czas regionalne i lokalne zespoły. Zostaną też podsumowane liczne odbywające się w ciągu roku konkursy, między innymi „Agroliga 2015”, „Najlepsze gospodarstwo ekologiczne”, „Ogród przyjazny rodzinie i turystom”. Będą też konkursy odbywające się podczas targów, takie jak „Najładniejsze stoisko”, „Hit Targów” oraz „Najładniejsze stoisko Kół Gospodyń Wiejskich”.

XXII Jesienne Targi Rolnicze odbędą się 5-6 września na terenie W-MODR, przy ulicy Jagiellońskiej 91 w Olsztynie, codziennie w godzinach 9-17.

abc

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB