Piątek, 23 kwietnia 2021

XIII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

2015-08-28 12:04:25 (ost. akt: 2015-08-28 12:18:30)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Branża mleczna w Polsce przechodzi obecnie trudny okres. O tym, jakie trudności napotykają związani z nią producenci oraz firmy będą rozmawiać prelegenci podczas XIII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej w Augustowie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 10-12 września 2015 roku.

Trudna sytuacja na rynku mleka wynika z wielu przyczyn – wśród nich można wymienić rosyjskie embargo na polskie produkty, zniesienie kwotowania czy spadek cen mleka. Nie bez znaczenia były też susze, które dały się we znaki wszystkim branżom związanym z sektorem rolnictwa.

Sposoby rozwiązania tych trudności będą jednym z tematów poruszanych podczas debaty wszystkich uczestników XIII FSM. Konferencja będzie doskonałą platformą do wymiany informacji oraz miejscem dyskusji na temat bieżącej sytuacji branży. W forum wezmą udział reprezentanci rządów 6 krajów oraz prezesi i przewodniczący rad nadzorczych spółdzielni mleczarskich a także szefowie firm pracujących na rzecz branży mleczarskiej. Swój udział w forum potwierdził także Jerzy Bogdan Plewa, Dyrektor Generalny Komisji Europejskiej w Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich.

jk

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB