Czwartek, 18 lipca 2024

Polski ład dla rolnictwa. Jarosław Kaczyński przedstawił program dla wsi

2021-10-10 10:41:09 (ost. akt: 2021-10-18 15:08:13)

Autor zdjęcia: http://pis.org.pl/

Podziel się:

— Jesteśmy reprezentantem polskiej wsi, jesteśmy z tego dumni — powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński prezentując program dla polskiej wsi.

To właśnie od tego zdania rozpoczął swoje wystąpienie Jarosław Kaczyński w Przysusze koło Radomia. To tam odbyła się konwencji PiS dotycząca programu dla polskiej wsi.

Zaprezentowany na niej program "7 spraw dla polskiej wsi" zakłada:

1. Dopłaty powyżej średniej unijnej dla małych i średnich gospodarstw do 50 ha,
2. Przejście na emeryturę bez konieczności zbywania gospodarstwa,
3. Nowy system ubezpieczeń upraw dla rolników
4. Ryczałt 15 tys. zł na budowę zbiornika retencyjnego – bez zbędnych formalności,
5. Bezpłatna przestrzeń targowa dla rolnika w mieście,
6. 4,5 mld złotych na odbudowę polskiego przetwórstwa,
7. Skuteczna walka z ASF i odbudowa produkcji trzody chlewnej

— Rolnik bardzo wiele swoich produktów będzie mógł sprzedawać bezpośrednio - do 100 tys. zł rocznie bez podatku, a w gminach będzie obowiązek stworzenia odpowiednich targowisk — mówił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS zapowiedział też, że powstanie Fundusz Ubezpieczeń Rolniczych czyli specjalna rezerwa budżetowa. — W tym roku to będzie 3 mld zł. Poza tym będzie 1 mld 400 mln zł na wsparcie ubezpieczeń tych rolników, którzy będą się chcieli ubezpieczyć indywidualnie —poinformował.

— Polski rolnik nie jest w niczym gorszy od rolnika niemieckiego, czy francuskiego. Dlatego zrobimy wszystko, żeby już w najbliższych latach, w najbliższych dwóch latach ten poziom dopłat dla rolników do hektara dla 96-97 proc. wszystkich rolników był taki sam, lub wyższy, jak średnia unijna — oświadczył na konwencji premier Mateusz Morawiecki. — Gwarantuję z tego miejsca, że każdy rolnik, który będzie się chciał ubezpieczyć, dostanie dopłatę ze Skarbu Państwa - w maksymalnie możliwym wymiarze, zgodnie z regułami unijnymi — dodał.

Wspomniał też o emeryturach dla rolników. — Znosimy obowiązek przekazania gospodarstwa. Niech to będzie dowolność w ręce dana rolnikom —powiedział.Polub nas na Facebooku:

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jaro. #3077328 10 paź 2021 20:05

  w ostatnich wyborach polska wieś zapewniła PISowi wygraną - widać, że w kolejnych chcą podobnie, pomimo, że paliwa i nawozy najdroższe w historii... czas pokaże, czy polski rolnik ma rozum

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Paul Mark . #3077322 10 paź 2021 19:47

  Tylko banda złodziejska x PO wraz z pederastami i wermachtem zapewni dobrobyt jak za Balcerowicza

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Tomek #3077302 10 paź 2021 16:52

  Pan Redaktor zapomniał podać źródła finansowania tego "programu", a może Kaczyński o tym nie mówił? Czy dopłacać do małych gospodarstw będą duże gospodarstwa, a może ci co nie głosują na PiS? Czy wieś też udostępni dla miasta bezpłatnie swoje tereny? Czy przez 6 lat PiS walczył z ASF nieskutecznie? Kto otrzyma te 4,5 mld na przetwórstwo? Czy też be zbędnych formalności? Czy Kaczyński zapomniał o odbudowie PGRów? Artykuł jest wybitnie propagandowy, czy GO też wykupił Obajtek?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. pruskababa #3077296 10 paź 2021 15:46

  Stworzenie konkurencji dla obcych marketów ma sens. Odbudowa rodzimego przetwórstwa także. Sama często kupuję na "ryneczkach", ponieważ liczę na świeże warzywa i owoce. Ale - bez przesady z tym noszeniem na rękach rolników. Już i tak podatnicy płacą za ich przywileje. Ja też bym chciała nie płacić PIT, składki zdrowotnej i mieć ubezpieczenie. Mamy tylu przemądrzałych prawników i innych obrońców Konstytucji i jakoś nikt nigdy nie poruszył tematu, czy przywileje, nie tylko rolnicze, są zgodne z art. 32 tejże Konstytucji. Sądzę, że układ podatków w "nowym ładzie" będzie zachętą dla osób młodych i wykształconych oraz lepiej zarabiających do szukania pracy za granicą (wzorem medyków). Czy o to chodzi?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Ja. #3077290 10 paź 2021 11:12

  "Picu-picu mój dziedzicu!" - tak mawiano na wsi kiedyś. Żeby "dać" rolnikom to komuś trzeba zabrać no bo skąd brać jak unijna kasa się skończy? Czyli kolejne obiecanki-cacanki... Kolejny raz rolnicy dadzą się nabrać? Pożyjemy, zobaczymy...

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz