Niedziela, 26 maja 2024

Dobro powraca ze zdwojoną siłą - każdy może pomóc pogorzelcom z Rakowic

2019-08-02 07:00:00 (ost. akt: 2019-08-01 18:24:04)

Autor zdjęcia: OSP Lubawa

Podziel się:

Mieszkańcy Rakowic (gm. Lubawa, woj. warmińsko - mazurskie) nie pozostali obojętni na tragedię, która w piątek (26.07) dotknęła ich sąsiadów i rozpoczęli zbiórkę pieniędzy dla pogorzelców.

W piątek, 26. lipca, ok. godz. 12.30 zapaliła się stodoła w Rakowicach. Kłęby gęstego i czarnego dymu widoczne były z odległości kilku kilometrów. Z pożarem walczyło blisko 60. strażaków, ale straty i tak są ogromne i sięgają ok. 500.000 zł. Poza doszczętnie spaloną stodołą zniszczeniu uległy dachy sąsiednich budynków, a także sprzęt rolniczy, m.in. kombajn, traktor, opryskiwacz, ładowarka przegubowa. Ogień strawił też skuter i quada, a także ok. 50 ton zboża z tegorocznych żniw oraz 400 bel słomy, które wywożone były na sąsiednie pola i tam dogaszane.
— Tu słowa podziękowania należą się mieszkańcom, którzy aktywnie włączyli się w akcję ratunkową, użyczali swój sprzęt i bardzo nam pomogli — mówi st. kpt. Krzysztof Rutkowski, rzecznik PSP w Iławie.

Pomocną dłoń do poszkodowanych wyciągnęli sąsiedzi, a rada sołecka z sołtys Judytą Wierzbicką na portalu zrzutka.pl zorganizowali zbiórkę pieniędzy. "(…) Trzeba odbudować wszystko to, co pochłonął ogrom pożaru. Pawła czeka jeszcze długie leczenie oraz rehabilitacja. Kasia razem z Pawłem zawsze są chętni do niesienia pomocy, Paweł wieloletni strażak w OSP Rakowice, wieloletni członek Rady Sołeckiej, rolnik który wraz z żoną dbają o swoje gospodarstwo i wkładają w pracę na nim całe swoje serce. Państwo Zakreta są rodzicami dwójki wspaniałych synów, którzy pomagają rodzicom jak mogą, mimo obowiązków szkolnych, a tymczasem w wakacje stało się takie nieszczęście. Cała rodzina zawsze chętna do pomocy, teraz przyszedł czas na nas, pomóżmy im my! Pamiętajcie: DOBRO POWRACA ZE ZDWOJONĄ SIŁĄ!" — czytamy w opisie zbiórki na stronie internetowej LINK.

Wszelkie informacje i zapytania prosimy o kontakt pod numerem 500-045-809.

bu/abc

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB