Niedziela, 26 maja 2024

Nie masz jeszcze kodu dostępu? Warto się pospieszyć!

2017-12-28 16:41:29 (ost. akt: 2017-12-28 16:48:28)
Od 2018 r. kierowane do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o płatności unijne będą przyjmowane tylko w formie elektronicznej

Od 2018 r. kierowane do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o płatności unijne będą przyjmowane tylko w formie elektronicznej

Autor zdjęcia: Monika Kopaczel - Radziulewicz

Podziel się:

Od 2018 r. kierowane do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o płatności unijne będą przyjmowane tylko w formie elektronicznej. Składanie dokumentów papierowych będzie możliwe wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach.

Wymóg taki nakładają przepisy unijne, a konkretnie rozporządzenie wykonawcze Komisji Europejskiej, zgodnie z którym państwa członkowskie od 2018 r. mają obowiązek wdrożyć tzw. geoprzestrzenny wniosek dla 100 proc. beneficjentów. Rolnicy, którzy nie są w stanie złożyć wniosku przez internet, będą mieli możliwość uzyskania dostępu do komputera i niezbędnej pomocy w biurach ARiMR-u. Dopiero ci, którzy do biura nie będą mogli nawet dotrzeć (np. osoby starsze), będą mogli jeszcze korzystać z dokumentów papierowych i na przykład wysyłać je drogą pocztową.

ARiMR zapowiada też wprowadzenie w przyszłym roku uproszczonego systemu ubiegania się o płatności dla rolników, których sytuacja nie zmieniła się w porównaniu z rokiem 2017. Osoby te będą mogły od 15 lutego do 14 marca 2018 r. złożyć oświadczenie o braku zmian. Jest to termin wcześniejszy w porównaniu z terminem składania wniosków, dzięki czemu agencja będzie mogła wcześniej opracowywać sprawy wszczęte złożeniem oświadczenia. Same świadczenia będą wypłacane do 30 czerwca.

Przypominamy, że aby złożyć e-wniosek, trzeba zarejestrować się na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa —http://arimr.gov.pl/ — gdzie otrzymuje się jednorazowy kod dostępu, który posłuży do pierwszego logowania (później hasło można zmienić). Na stronie głównej trzeba kliknąć kwadrat „Pobierz wniosek — wyślij e-wniosek” (trafimy na podstronę z listą ogłoszonych lub trwających naborów wniosków), a następnie odnośnik „System teleinformatyczny ARiMR — wniosek przez internet”, po czym należy wybrać interesującą nas platformę i postępować zgodnie z dalszymi instrukcjami.
KN

Artykuł ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 12 (327) grudzień 2017

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Rolnik z Dąbrówna #2408314 | 2 sty 2018 15:28

    Troche nieprecyzyjne informacje podajecie. Dzwonilem do Arimru przed chwila. Ma byc uruchomiona nowa aplikacja e-Wniosek plus. Dopiero od polowy marca . I Arimr sam jeszcze nie wie jak beda przydzielane loginy do tej aplikacji i jak bedzie dzialac. Pani z Arimru powiedziala ze beda do osob ktore mialy wersje papierowe wysylane na ten temat informacje. Teraz w samym Arimrze nic jeszcze nie zalatwicie .

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Zuzia #2406361 | 83.28.*.* 29 gru 2017 19:31

    Czy to bedzie mozliwe w praktyce i czy wszyscy rolnicy maja komputer i internet

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz