Niedziela, 26 maja 2024

Fricke Maszyny Rolnicze z Mrągowa

2017-05-12 08:23:54 (ost. akt: 2017-05-12 08:39:53)
Klienci dopisali. Ponad sto osób przyjechało do Nowej Wsi koło Pasłęka na imprezę zorganizowaną przez firmę Fricke

Klienci dopisali. Ponad sto osób przyjechało do Nowej Wsi koło Pasłęka na imprezę zorganizowaną przez firmę Fricke

Autor zdjęcia: Fricke

Podziel się:

W ostatni czwartek kwietnia odbyły się Dni Otwarte w firmie Fricke Maszyny Rolnicze. To jeden z najdynamiczniej rozwijających się dostawców maszyn rolniczych w Polsce północno-wschodniej.

Od 2001 roku firma jest autoryzowanym dealerem marki John Deere, a od 1 kwietnia bieżącego roku Fricke rozszerzyło swoją działalności na całe województwo warmińsko-mazurskie.

Większy obszar działania


Rozszerzenie dotyczy przejęcia obszaru, na którym dotychczas działała firma Agroserwis z Pasłęka. Z korzyścią dla dotychczasowych klientów, firma Fricke będzie działać w lokalizacjach dawnej firmy Agroserwis, to jest w Nowej Wsi koło Pasłęka i Sędławkach koło Bartoszyc. — Powierzenie nam nowego terenu to również dowód zaufania ze strony koncernu John Deere, który docenił profesjonalizm naszej firmy oraz jej dynamiczny rozwój na przestrzeni ostatnich lat. Dla nas z kolei, to na pewno milowy krok na drodze rozwoju — mówi Marek Jasiel, prezes firmy Fricke Maszyny Rolnicze. — Jako dostawca maszyn rolniczych wiodących europejskich marek zapewniamy naszym dotychczasowym i nowym klientom szeroki wybór maszyn oraz fachową pomoc w doborze sprzętu. Gwarantujemy też profesjonalny i szybko reagujący serwis.

Zatrudniamy doświadczonych, dobrze wyszkolonych pracowników, dlatego w razie awarii, szczególnie w najgorętszych okresach roku nasi klienci zawsze mogą liczyć zarówno na szybką dostawę części, jak i bezzwłoczną interwencję mechaników — zapewnia prezes firmy.

20-letnie doświadczenie w handlu maszynami rolniczymi pozwoliło firmie Fricke zbudować dobre i trwałe relacje z klientami. Zdaniem prezesa firmy partnerstwo w relacjach to podstawa współpracy zarówno z klientami, jak i dostawcami.


Klientom z całego województwa warmińsko-mazurskiego firma oferuje poza maszynami John Deere również maszyny firm Vaderstad, Poettinger, czy Samasz. W ofercie są także rozrzutniki obornika i wozy asenizacyjne firmy Joskin, przyczepy firmy Metaltech i Pronar oraz ładowarki teleskopowe Manitou oraz przegubowe Mustang. — Oferujemy również zbiorniki do paliwa Swimer, rozsiewacze do nawozów Bogballe oraz podsiewacze do traw firmy APV — wyjaśnia Marek Jasiel, prezes firmy Fricke Maszyny Rolnicze.

W Nowej Wsi koło Pasłęka i w Ornecie


Dni Otwarte, które 27 kwietnia firma Fricke zorganizowała przy współudziale koncernu John Deere, były doskonałą okazją do zaprezentowania się nowym klientom od jak najlepszej strony. Na to wydarzenie przybyli również przedstawiciele większości dostawców firmy z Mrągowa.

Klienci również dopisali. Pomimo pogody, która zachęcała raczej do kontynuacji prac w polu, ponad sto osób przyjechało do Nowej Wsi koło Pasłęka, aby uczestniczyć w imprezie. Goście mogli zobaczyć nowości, które firma John Deere wprowadza na rynek w bieżącym roku. Zaprezentowane zostały dwie maszyny: kompaktowy ciągnik serii 5R — lekki i zwrotny ciągnik umożliwiający pracę z ciężkimi ładunkami.

Drugą z maszyn była prasa zwijająca nowej generacji F441M. Można było przetestować maszyny oraz wziąć udział w konkursach, w których firma Fricke ufundowała wartościowe nagrody, m.in. kosiarkę pchaną marki John Deere oraz bony rabatowe na zakup części.

— Naszą mocną stroną, która zawsze zapewniała klientom stałość i poczucie bezpieczeństwa, jest elastyczność — podkreślał podczas Dni Otwartych Marek Jasiel. — Ostatnie lata pokazują, że w rolnictwie nie ma miejsca na złe decyzje. Tylko dobrze zorganizowane i zaopatrzone gospodarstwo poradzi sobie z niesprzyjającą aurą, złą koniunkturą rynkową czy chwilową zapaścią. Jako dostawca maszyn do gospodarstwa, bierzemy czynny udział w życiu rolników dbając by ich decyzje zakupowe przyczyniły się do rozwoju ich przedsiębiorstw, optymalizacji produkcji oraz ograniczenia kosztów działalności.

Przyjmujemy w rozliczeniu maszyny używane, świadczymy również usługi wynajmu maszyn, jak również usługi zbioru zbóż oraz kukurydzy na kiszonkę, siewu itp. Jesteśmy dumni widząc jak gospodarstwa, z którymi współpracujemy rozwijają się i idą z postępem technologicznym — dodaje prezes firmy Fricke.
Firma stawia na nowe technologie. Wdraża rozwiązania z zakresu rolnictwa precyzyjnego, które mają za zadanie zapewnić kontrolę oraz wysoką rentowność w każdym gospodarstwie.

Już niedługo kolejna okazja do spotkania z klientami oraz prezentacji maszyn. Tym razem firma zaprasza do Ornety (teren lotniska), gdzie 25 maja 2017 wraz z firmą Samasz zaprezentuje przy pracy maszyny zielonkowe z ciągnikami John Deere.

Artykuł ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 5 (320) maj 2017 r

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Weronika #2772984 | 83.23.*.* 6 sie 2019 14:19

    Witam, zajmujemy się transportem wszelkiego rodzaju maszyn rolniczych, zapraszam do kontaktu www.eu-transport.pl

    ! - + odpowiedz na ten komentarz