Piątek, 23 kwietnia 2021

KOMBAJNY W OGNIU

2020-08-17 15:30:26 (ost. akt: 2020-08-17 15:45:27)

Podziel się:

OSTRÓDA. Gorący dosłownie i w przenośni był weekend na polach w powiecie ostródzkim. Jednego popołudnia w ciągu godziny strażacy wyjeżdżali dwa razy na pola w okolicach Miłomłyna i Dąbrówna.

Podczas lejącego się z nieba żaru wysokich temperatur nie wytrzymują pracujące na polach kombajny rolnicze. W piątkowe popołudnie ciągu godziny strażacy wyjeżdżali do pożarów dwóch takich maszyn rolniczych, które były wykorzystywane podczas prac żniwnych.
Żniwa w pełni, pogoda dopisuje, zatem wszystkie maszyny na pola. W tym czasie dochodzi do wielu zdarzeń związanych z pracami polowymi. Bardzo gorący był weekend w powiecie ostródzkim, w ciągu jednej godziny doszło do dwóch pożarów kombajnów zbożowych.
Pierwszy kombajn zapalił się w Rogowie na terenie gminy Miłomłyn. - W tym przypadku w akcji gaśniczej uczestniczyły zastępy z ochotniczych straży pożarnych z Liwy i Miłomłyna oraz jednostki ratowniczo-gaśniczej w Ostródzie. Strażacy ugasili pożar, podając wodę z wężowej linii gaśniczej – poinformował Grzegorz Różański, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie.
Kilkadziesiąt minut później zastępy strażackie udały się na drugi koniec powiatu ostródzkiego. Druga maszyna zapaliła się na polu w miejscowości Łogdowo w gminie Dąbrówno. Tym razem oprócz samochodu ratowniczo-gaśniczego i rozpoznawczo ratowniczego z JRG Ostróda do akcji wyjechały pojazdy gaśnicze z OSP Samin i Dąbrówno. - Strażacy ugasili kombajn gaśnicami proszkowymi, a rżysko, które zapaliło się od płonącej maszyny wodą – dodał oficer prasowy KP PSP Ostróda.


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB