Piątek, 5 czerwca 2020

Wsparcie samorządu województwa na sołeckie inicjatywy

2020-05-12 19:36:58 (ost. akt: 2020-05-12 19:39:32)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Podziel się:

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego ogłosił kolejną edycję konkursu „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego”.

Tegoroczna inicjatywa skierowana jest do wszystkich sołectw w regionie. Jej ideą jest promowanie działań z zakresu modernizacji terenów wiejskich poprzez przedsięwzięcia inwestycyjne oraz wspieranie rozwoju demokracji lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego.

Pilotażowo konkurs wystartował w 2017 roku z budżetem 15 tys. złotych. Zainteresowanie było tak duże, że samorząd województwa zdecydował nie tylko o kontynuacji idei, ale także o zwiększeniu w kolejnych latach kwoty wsparcia.

Na dofinansowanie sołeckich przedsięwzięć w tej edycji konkursu przewidziano łącznie 500 tys. zł. Pieniądze pochodzą z budżetu województwa. Można za nie m.in. zagospodarować przestrzeń publiczną wpływającą na poprawę estetyki miejscowości wiejskiej, wybudować czy zmodernizować przystanki, altany, zadaszone sceny, obiekty małej architektury podkreślające specjalizację tematyczną miejscowości, zagospodarować plaże bądź centra wsi. Wyjątkowo tym roku na pomoc mogą liczyć również zakupy inwestycyjne służące zwalczaniu koronawirusa i przeciwdziałaniu COVID-19.

Maksymalna wysokość dotacji nie może przekroczyć 15 tys. zł. Wnioski można składać do 1 czerwca 2020 roku.


Szczegółowe informacje oraz dokumentacja konkursowa znajdują się na stronie internetowej: TUTAJPolub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB