Czwartek, 22 kwietnia 2021

Gospodynie z Lubajn gotują i reklamują

2019-10-28 22:13:29 (ost. akt: 2019-10-28 22:17:19)
Od lewej: Joanna Maciejewska, Weronika Maciejewska i Anna Lewandowska

Od lewej: Joanna Maciejewska, Weronika Maciejewska i Anna Lewandowska

Autor zdjęcia: Archiwum

Podziel się:

Przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich Luba z Lubajn najpierw przyrządziły "Roladę ziemniaczaną z sosem kurkowym" na medal. Ten sukces otworzył naszym gospodyniom drogę na salony. Zagrały w reklamie jednej z sieci handlowych.

Najpierw wygrały konkurs wojewódzki. Jako reprezentantki Warmii i Mazur pojechały do Poznania na targi gastronomiczne "Smaki Regionów". Tam przyrządzona przez nie Rolada ziemniaczana z sosem kurkowym - Luba Mazurska - zajęła 3. miejsce w Polsce. Woń rolady dotarła do przedstawicieli jednej z sieci handlowych w Polsce i nasze gospodynie wystąpiły w jej reklamie. Niedługo panie z KGW Luba będą mogły przybić piątkę z Karolem Okrasą.

Ugotowane ziemniaki, przeciśnięte przez praskę, do tego jajo, mąka i powstało ciasto, które zostało rozwałkowane. Następnie na ciasto ułożony został farsz z mielonego mięsa wieprzowego i wołowego, pokrojona w drobną kostkę swojska kiełbasa oraz pokrojone w kosteczkę trzy kolory papryk. Wszystko zostało zrolowane, zawinięte w ścierkę i ugotowane w wodzie. Po wyjęciu rolada została pokrojona w plastry, podsmażona na smalcu gęsim. Wszystko wydane z sosem kurkowym.

Tak w wielkim skrócie przebiegało przygotowanie dania - Rolada ziemniaczana z sosem kurkowym - które podczas "Smaków Regionu" w Poznaniu w tzw. "Bitwie Regionów" zaprezentowały Joanna Maciejewska, Weronika Maciejewska i Anna Lewandowska, reprezentujące KGW Luba z Lubajn.

— To była nagroda dla mieszkańców, dla całego Koła Gospodyń Wiejskich Luba, które mogło do Poznania wysłać trzyosobową reprezentację — mówiła po konkursie Anna Lewandowska z KGW Luba. — W powstaniu Luby Mazurskiej mieli też udział mieszkańcy Lubajn i Zwierzewa, którzy nazbierali nam kurek do sosu. Dziękujemy wszystkim. A samo zaproszenie do udziału w nagraniu reklamy było dla nas miłym doświadczeniem i nowym doświadczeniem.

Udział w reklamówce nie był jedynym wyróżnieniem dla gospodyń z Lubajn. Przedstawicielki KGW Luba otrzymały nagrodę od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jedną z nagród będzie również wizyta w Pałacu Prezydenckim i spotkanie z parą prezydencką.

Marcin Tchórz

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB