Czwartek, 22 kwietnia 2021

Gospodarze z Malinowa na podium!

2019-10-25 08:41:30 (ost. akt: 2019-10-25 08:42:34)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Podziel się:

Za nami Gala XVII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Państwo Kamińscy z Malinowa stanęli na podium. Beata i Lech Kamińscy prowadzą gospodarstwo rolne od 1990 roku. Teraz pomaga im w tym syn.

Beata i Lech Kamińscy na Międzynarodowych Targach Agro Show w Bednarach koło Poznania zajęli pierwsze miejsce na etapie powiatowym i wojewódzkim oraz trzecie miejsce na etapie krajowym. W konkursie brało udział 1153 gospodarstw indywidualnych.

— Nie myśleliśmy o wzięciu udziału w tym konkursie. Dopiero po rozmowie z panią Borkowską - kierownik KRUS podjęliśmy decyzję o zgłoszeniu się. We wcześniejszych edycjach wydawało nam się, że nie jesteśmy gotowi, w tym roku podjęliśmy wyzwanie i udało się. Powiem szczerze, że nie spodziewaliśmy się takiego wyróżnienia. Gdy doszliśmy już do etapu ogólnopolskiego dopieszczaliśmy każdy detal w gospodarstwie, żeby wypaść przed komisją jak najlepiej. Po cichu liczyliśmy na jakieś małe wyróżnienie, ale nie myśleliśmy, że staniemy na podium – mówi Lech Kamiński.

Komisja konkursowa zwracała uwagę na wszelkie aspekty bezpieczeństwa: stan maszyn, zabezpieczenia przeciwpożarowe, oznaczenia niebezpiecznych miejsc, organizację obejścia, warunki obsługi i bytowania zwierząt gospodarczych, ład i porządek.

— U nas od zawsze panował porządek, staraliśmy się zawsze go mieć, nie robiliśmy tego „pod komisję”. Jeśli wszystko jest w należytym stanie, praca wygląda inaczej i jest mniejsze ryzyko jakiekolwiek wypadku – zaznacza Lech Kamiński

Wręczenie nagród odbyło się w Bednarach w obecności Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego i prezes KRUS Aleksandry Hadzik. Patronat Honorowy nad konkursem sprawował prezydent Andrzej Duda. 13 września Państwo Kamińscy wraz z pozostałymi laureatami etapów wojewódzkich konkursu odebrali z jego rąk listy gratulacyjne oraz podziękowania podczas uroczystości w Belwederze.

— W tym roku mieliśmy wyjątkową sytuację, po raz pierwszy prezydent Andrzej Duda zażyczył sobie spotkać z finalistami i ich rodzinami w Belwederze. Przeżycie niepowtarzalne, miał dla nas dużo czasu, bardzo dobrze nas ugościł — wspomina Lech Kamiński

Wysoki wynik w konkursie niech będzie motywacją do dalszej pracy i powodem do zdobywania kolejnych dyplomów i wyróżnień. Życzymy sukcesów w podejmowanych przedsięwzięciach gospodarczych.

Katarzyna Wiśniewska
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB