Czwartek, 24 czerwca 2021

Agro-Sorb podbija chiński rynek

2019-03-29 11:08:35 (ost. akt: 2019-03-29 11:30:08)

Podziel się:

Chiny to dziś najszybciej rozwijający się rynek konsumpcyjny na świecie. Warto tam być. Udało się to także polskim firmom. Jedną z nich jest Agro-Sorb, producent najwyższej jakości nawozów i stymulatorów wzrostu. Rozmawiamy z z wiceprezesem firmy Grzegorzem Harciarkiem.

- Jak udało się waszej firmie wejść na ten największy azjatycki rynek ze swoimi produktami?
- Agro-Sorb już od 2016 roku posiada swój własny oddział Agro-Sorb China w Kraju Środka. Dzięki czemu mamy możliwość regularnego uczestnictwa w najważniejszych wydarzeniach targowych związanych z promocją rolnictwa.
- Macie za sobą udział w jednych z największych targów w branży rolniczej na świecie. Jakie są efekty promowania firmy na tak prestiżowej imprezie w Chinach?
- Efekty są znakomite! Były to międzynarodowe targi rolno-ogrodniczo- sadownicze z wystawcami z całego świata w ośmiu potężnych halach. W hali nawozów Agro-Sorb był jedyną polską firmą. Ponad 80 firm z całego świata wyraziło zainteresowanie naszymi produktami - od Meksyku poprzez Kolumbię aż do Australii. Wystawę zwiedzał „cały świat”. Mamy nadzieję, że nawiązane kontakty pozwolą nam nawiązać współpracę na wszystkich kontynentach.
- Jakie wasze produkty wywołały szczególne zainteresowanie na targach w Chinach?
- W Chinach dysponujemy szerszą paletą produktów niż w Europie, ze względu na łatwość wprowadzenia nowości do obiegu oraz dostosowaniem się do oczekiwań naszych chińskich odbiorców. Oczywiście nasza podstawowa paleta produktów jest niezmienna. Są to najwyższej, światowej klasy Agro-Sorb Folium – dolistny stymulator wzrostu, Agro-Sorb Radiculum – stymulator rozwoju korzeni oraz nasze produkty do zastosowania w uprawach ekologicznych L-Amino+ oraz L-Amino+HUMUS. Dodatkowo w tym roku dopuszczony został nasz nowy HIT L-Amino+Ca – preparat służący do błyskawicznego dostarczania i uzupełniania niedoborów wapnia w roślinach upraw warzywniczych i sadowniczych.
- Jeśli to przełożymy na liczby, to jak wygląda eksport Waszych produktów do Chin?
- Nasze plany sprzedażowe na rynek chiński na ten rok, to 400-500 ton i podwojenie tego wolumenu o 100 procent w przyszłym roku. Dzięki sprawnie działającej grupie naszych pracowników w Chinach uważamy ten wynik za osiągalny.
- To świadczy o tym, że wasze produkty są bardzo chętnie kupowane przez nabywców z Chin, rynku uznawanego dotąd za bardzo trudny. - Czym tłumaczycie to duże zainteresowanie?
- Bardzo wysoką jakością naszym produktów! Wpływają nie tylko na co najmniej 15-40 procent wzrostu plonu w zależności od upraw, ale przede wszystkim znakomicie poprawiają jakość plonów i co najważniejsze, ich kondycję zdrowotną. Przeprowadziliśmy szereg doświadczeń i badań od bananów przez pomarańcze, aloes, tytoń, soję, ryż, ziół i wiele innych upraw. Zaowocowało to wzrostem zaufania do marki produktu z Europy. Wyniki okazały się spektakularne a rolnicy są zachwyceni efektami po zastosowaniu preparatów Agro-Sorb.
- Czyli gwarancją Waszego sukcesu jest najwyższa jakość?
- Produkty Agro-Sorb dają stuprocentową gwarancję jakości, ponieważ są wyprodukowane w Polsce, zarejestrowane są w polskim Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wszystkie procesy technologiczne i dokumentacja są kontrolowane i zarejestrowane przez polskie służby kontrolne i instytucje. Nawet niewielkie ilości dają spektakularne efekty w postaci zwiększonego plonowania, zdrowotności czy poprawienia wigoru roślin. Agro-Sorb posiada wszelkie badania wykonane w państwowych ośrodkach i uniwersytetach, potwierdzające działanie i efektywność naszych biostymulatorów.
- Pozostaje nam tylko życzyć dalszego rozwoju firmy i wielu zadowolonych klientów na całym świecie...
- Dziękujemy. A my jesteśmy zadowoleni ze współpracy z Rolniczym ABC, ponieważ wielu naszych kontrahentów dowiedziało się o naszej marce za pośrednictwem tej gazety.

Chiny to dziś najszybciej rozwijający się rynek konsumpcyjny na świecie. Warto tam być. Udało się to także polskim firmom. Jedną z nich jest Agro-Sorb, producent najwyższej jakości nawozów i stymulatorów wzrostu.

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB