środa, 21 kwietnia 2021

Niespodzianka z czasów wojny. Pocisk odnaleziony w kombajnie

2019-02-20 19:20:00 (ost. akt: 2019-02-20 19:16:29)

Autor zdjęcia: fot.KMP Zamość

Podziel się:

Pocisk prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej odnalazł mieszkaniec gminy Miączyn((pow. zamojski, woj. lubelskie)), który czyścił kombajn po jesiennych pracach polowych. O nietypowym znalezisku powiadomił zamojską policję.

Kilka dni temu mieszkaniec gminy Miączyn podczas czyszczenia kombajnu do wykopywania warzyw odnalazł pocisk o długości ok.25 cm.
Kombajn ostatni raz używany był jesienią podczas wykonywanych wówczas prac polowych i najprawdopodobniej wtedy wraz z ziemią pocisk dostał się do maszyny.
Rolnik może mówić o wielkim szczęściu - cud że nie doszło do wybuchu.
O nietypowym znalezisku 49-latek poinformował oficera dyżurnego zamojskiej komendy. Zgłaszający zatroszczył się również o to, aby nikt z osób postronnych nie podchodził do pocisku.

Przybyli na miejsce policjanci z Miączyna zabezpieczyli teren wokół znaleziska. Natomiast neutralizacją pocisku, pochodzącego prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej, zajął się patrol saperski z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

Pamiętajmy, że odnalezione niewybuchy mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też nie wolno ich przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. Miejsce odnalezienia należy zabezpieczyć i o znalezisku natychmiast powiadomić Policję.
źródło: KMP Zamość

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB