Wtorek, 20 kwietnia 2021

XV „Bal Karnawałowy Rolników” w Nidzicy

2019-02-20 10:13:19 (ost. akt: 2019-02-19 16:15:34)

Autor zdjęcia: arch.pryw.

Podziel się:

W sali weselnej w Borowym Młynie odbył się XV Powiatowy Bal Rolnika zorganizowany przez Nidzicką Radę Powiatową Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej.

W tej dorocznej zabawie, która stała się rolniczą tradycją powiatu nidzickiego udział wzięło 260 osób w zdecydowanej większości byli to lokalni producenci rolni. W imprezie uczestniczyli też przedstawiciele władz samorządowych w osobach: Marcin Paliński Starosta Powiatu Nidzickiego, Paweł Przybyłek, Wicestarosta Powiatu Nidzickiego; wójtowie wszystkich gmin powiatu nidzickiego: Marek Wolszczak, Grzegorz Napiwodzki oraz Piotr Rakoczy. W balu udział wzięli również przedstawiciele instytucji działających na rzecz rolnictwa: ARiMR, ODR, PIORiN, oraz KRUS.

Bal podobnie jak w latach ubiegłych cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród rolników powiatu. Nastrój zabawy karnawałowej był jak zwykle wyjątkowy, tegoroczną atrakcją i niespodzianką był występ Freddiego Mercury. Ponadto, podczas balu przeprowadzona została aukcja charytatywna trzech obrazów, a uzyskana za nie kwota w wysokości 1650 zł trafi do Nidzickiego Funduszu Lokalnego na poczet stypendiów dla szczególnie zdolnej młodzieży z ubogich rodzin powiatu.

Rolnicy opuścili lokal dopiero o poranku udając się na zasłużony, niedzielny odpoczynek i poranne obowiązki w gospodarstwach.

Sytuacja bieżąca w rolnictwie nie napawa optymizmem i wynika głównie z ubiegłorocznej suszy, która miejmy nadzieję nie powtórzy się w roku bieżącym. Imprezę należy uznać za zasłużoną nagrodę za ciężką pracę w rolnictwie.

Piotr Miecznikowski
Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza
Przewodniczący Nidzickiej Rady Powiatowej

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB