Piątek, 23 kwietnia 2021

Olecki ODR przeprowadził się do nowej siedziby

2019-02-17 08:51:56 (ost. akt: 2019-02-17 08:54:15)

Podziel się:

W piątek odbyło się oficjalne otwarcie nowej siedziby Ośrodka Doradztwa Rolniczego, która obecnie mieści się przy Al. Zwycięstwa w Olecku. W uroczystości wzięli m.in. udział: wicewojewoda warmińsko-mazurski, parlamentarzyści, lokalne władze samorządowe oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z ODR.

Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olecku ponad 40 lat miał swoją siedzibę w przedwojennym budynku przy ul. Kolejowej 31. Na początku stycznia 2019 roku ODR, który obecnie zatrudnia 18 pracowników, w tym czworo w Powiatowym Zespole Doradztwa Rolniczego, przeniósł się do nowej siedziby. Znajduje się ona w budynku SHiUZ przy Alei Zwycięstwa 10.

W miniony piątek (15.02) odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Sławomir Sadowski, wicewojewoda warmińsko-mazurski, posłowie Jerzy Małecki i Wojciech Kossakowski, Damian Godziński, dyrektor W-MODR w Olsztynie i Robert Nowacki, dyrektor oleckiego oddziału ODR, Mirosław Borowski, wiceprezes Krajowej Izby Rolniczej w Olecku oraz Jan Hejchel, prezes W-M Izby Rolniczej.

Do nowych pomieszczeń przy Al. Zwycięstwa przeprowadziła się także miejscowa Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza, która dotychczas działała również w budynku przy ul. Kolejowe 31.

Dzięki przeprowadzce doradcy obu instytucji będą pracowali w lepszych warunkach, które jednocześnie umożliwią sprawniejszą obsługę rolników i organizację szkoleń.

Oddział ODR w Olecku obejmuje swoim zasięgiem pięć powiatów: olecki, gołdapski, giżycki, węgorzewski i ełcki. Zajmuje się m.in. szkoleniami, doradztwem ekonomicznym i technologicznym, wnioskami o płatności bezpośrednie oraz do PROW. Doradcy pracują też w powoływanych przez wojewodę komisjach szacujących straty w rolnictwie spowodowane przez: suszę, gradobicie, przymrozki i huragany.

W 2018 roku uczestniczyli w pracach 107 komisjach szacujących straty, które przygotowały protokoły dla 14 tys. rolników. Poszkodowani rolnicy złożyli w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o przyznanie pomocy na kwotę ponad 118 mln zł.
zm

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB