Wtorek, 25 czerwca 2019

Agromasz wyróżniony w agrobiznesie

2018-12-21 12:10:18 (ost. akt: 2019-01-03 12:54:59)
Od lewej: Czesław Siekierski - europoseł, Jan Krzysztof Ardanowski - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Janusz Gruszczewski – właściciel Zakładu Metalowego AGROMASZ

Od lewej: Czesław Siekierski - europoseł, Jan Krzysztof Ardanowski - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Janusz Gruszczewski – właściciel Zakładu Metalowego AGROMASZ

Autor zdjęcia: AGRO – Magazyn Ludzi Przedsiębiorczych

Podziel się:

Podczas Gali Agrobiznesu tytuł Wybitnego Agroprzedsiębiorcy RP i buzdygan otrzymał Janusz Gruszczewski – właściciel mrągowskiego Zakładu Metalowego Agromasz.

Gala Agrobiznesu 2018 odbyła się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Po raz 28. najlepsi polscy przedsiębiorcy i rolnicy nagrodzeni zostali szyszakami, oficerskimi szablami, buzdyganami i dyplomami. Wręczono także odznaki ministra rolnictwa „Zasłużony dla Rolnictwa”.
— W tych spotkaniach uczestniczę od wielu lat. Jestem szczęśliwy, że mogę okazać szacunek i uznanie tym wszystkim, którzy swoją ciężką pracą zasłużyli na te piękne wyróżnienia i odznaczenia — powiedział obecny na gali minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
Celem konkursu jest wyłanianie, wyróżnianie i honorowanie przedstawicieli szeroko rozumianej przedsiębiorczości rolno-agrobiznesowej, a także osób szczególnie zasłużonych w obsłudze polskiego rolnictwa i agrobiznesu. Kapituła konkursu wybiera Agroprzedsiębiorcę Wszechczasów RP, Wybitnego Agroprzedsiębiorcę RP, Wzorowego Agroprzedsiębiorcę RP oraz Zasłużonego Promotora Agrobiznesu RP.
W tym roku tytuł Wybitnego Agroprzedsiębiorcy RP i buzdygan otrzymał Janusz Gruszczewski – właściciel Zakładu Metalowego Agromasz w Mrągowie, producent ładowaczy czołowych o udźwigu od 200 do 2800 kg i wysokości podnoszenia 1.66 – 4,74 m.
Jest to kolejne wyróżnienie przyznane przez kapitułę konkursu, która w 2015 roku nagrodziła firmę tytułem Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP wręczając właścicielowi szablę oficerską. — Kończący się rok 2018 firma może uznać za bardzo udany — podsumował wyróżnienie Janusz Gruszczewski. W marcu br. podczas XXIV Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach Zakład Metalowy Agromasz zdobył kolejny już Złoty Medal, a także uzyskał uprawnienia od Przemysłowego Instytutu Maszyn Rolniczych w Poznaniu do stosowania znaku promocji "Wyrób na medal". Nagrody przyznane zostały za największy w ofercie firmy ładowacz czołowy Ł-110, potwierdzając tym samym jego innowacyjność, wyróżniające walory funkcjonalne oraz wysoki poziom jakości i bezpieczeństwa.

red.
Polub nas na Facebooku: