Czwartek, 13 maja 2021

Z czym i na czym jechać w pole

2018-10-02 09:28:14 (ost. akt: 2018-10-02 09:47:44)

Autor zdjęcia: red.

Podziel się:

Teren związany z hodowlą zwierząt gospodarskich charakteryzuje się możliwością zastosowania w uprawach naturalnych nawozów – obornika, gnojowicy czy odpadów z produkcji drobiarskiej. Do prawidłowego zastosowania tego wydajnego źródła składników pokarmowych w odżywianiu roślin niezbędne są: odpowiedniej jakości sprzęt i technika stosowania. Warunki te spełnia oferta AGROTECHNIK Tafiły.

AGROTECHNIK jest największym dostawcą profesjonalnych rozwiązań dla rolnictwa. Swoje doświadczenie opiera głównie na znanych i niezawodnych markach maszyn rolniczych. Wychodząc naprzeciw stale rosnącemu zapotrzebowaniu na nowe technologie, współpracuje m.in. z marką ciągników VALTRA. Ciągniki tego fińskiego producenta charakteryzują się szeroką i zróżnicowaną gamą dotyczącą wyposażenia i mocy.

Elastyczna oferta spełnia wszelkie wymagania klienta. Maszyny są za każdym razem indywidualnie dobierane do specyfikacji danego gospodarstwa. Do wyboru są cztery rodzaje skrzyń biegów. Od najprostszej HiTech do zaawansowanej skrzyni bezstopniowej Direct. Pomiędzy nimi są dwa rodzaje skrzyni biegów Power Shift. Wybór jednostki napędowej 3, 4 lub 6 cylindrowe. Pojemnościach od 3,3 do 8,4 z mocami od 75 do prawie 400 KM. W zależności od zapotrzebowania, siłowy system hydrauliczny może być oparty o sterowanie mechaniczne lub elektrozaworami.

Zastosowanie podłokietnika SmartTouch opisanego w poprzednim wydaniu Rolnicze ABC znacząco rozszerza opcje regulacji i adaptacji. Maszyny można rozbudować o systemy wspomagania rolnictwa precyzyjnego. Szeroka gama jednostek napędowych umożliwia dopasowanie sprzętu do parku maszyn współpracujących występujących na gospodarstwie.
FLIEGL to niemiecki producent sprzętu z zakresu obsługi rolnictwa pod kątem transportu. W ten zakres wpisują się rolnicze przyczepy do przewozu komponentów sypkich jak i inne specjalistyczne. Między innymi są to wozy asenizacyjne i rozrzutniki. Wozy asenizacyjne w zależności od zapotrzebowania są konfigurowane tak, aby maksymalnie wykorzystać potencjał stosowania naturalnych nawozów płynnych.

Oddzielną grupą w ofercie marki FLIEGL stanowią maszyny typu rozrzutniki. W tej grupie występują dwa podstawowe warianty. Jednym z nich jest maszyna typu ASW. Przyczepa transportowa z zamontowanym typowym adapterem do aplikacji materiału transportowanego.

Rozrzutniki do stałych nawozów naturalnych ADS, występują w kilku wariantach objętościowych. Indywidualnie, w oparciu o charakter pracy, dobierany jest układ jezdny i dodatkowy osprzęt. Zawsze do rozrzucania materiału przewożonego zastosowanie ma adapter wyposażony w dwa pionowe walce. Na nich zamocowane są noże. Służą do rozdrabniania materiału. U podstawy łapy ułatwiające dokładne wygarnianie. Dzięki takiemu rozwiązaniu rozrzutnik obornika z powodzeniem sprawdza się jako siewnik wapna. Dzięki niskiemu środkowi ciężkości oraz szerokiemu rozstawowi kół nawet na stromym terenie pojazd pewnie porusza się i rozrzuca materiał.
Charakteryzujący maszyny firmy FLIEGL system przesuwnej podłogi z ścianą tylną powoduje skuteczne i efektywne usunięcie całego ładunku.
Mechanizm rozrzutnika jest napędzany wałem przekaźnika mocy. Regulacja posuwu przenośnika podłogowego za pomocą mechanicznego lub elektrycznego pokrętła dba o ściśle określoną ilość rozrzutu. Dodatkowo dokładne spasowanie konstrukcji i zastosowanie innowacyjnego systemu uszczelnień zapobiega wyciekom.
Maciej Dadej

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB