Piątek, 23 kwietnia 2021

Metalowe pułapki na polach kukurydzy zmorą rolników

2018-09-12 16:21:30 (ost. akt: 2018-09-12 16:24:20)

Autor zdjęcia: fot KPP Działdowo

Podziel się:

Pułapki na polach kukurydzy pojawiają się w okresie zbiorów tej rośliny. Najczęściej są to śruby przywiązane drutem do kolby. O takich zdarzeniach policję informowali rolnicy z naszego powiatu.

Pułapki na polach kukurydzy są zmorą rolników zwłaszcza w okresie zbiorów. Takie zgłoszenia wpływały zarówno do działdowskiej jak i mławskiej policji.
- Do Komendy Powiatowej Policji w Działdowie i Komisariatu Policji w Lidzbarku wpłynęły zawiadomienia o zdarzeniach dotyczących pułapek na polach kukurydzy, do których dochodziło na terenie powiatu działdowskiego - mówi Justyna Nowicka z KPP w Działdowie.
Według zgłoszeń, jakie wpłynęły do działdowskich stróżów prawa cztery z nich miały miejsce na terenie gminy Lidzbark i gminy Płośnica, kolejne dwa na terenie gminy Działdowo.
Pierwsze zgłoszenie wpłynęło 27 sierpnia dotyczyło miejscowości Gródki. Tam nieznany sprawca posługując się śrubą zamocowaną na kukurydzy doprowadził do uszkodzenia w dniu 23 sierpnia maszyny rolniczej.
- Kolejne zgłoszenie dotyczyło uszkodzenia maszyny do koszenia kukurydzy w miejscowości Koszelewy w dniu 24 sierpnia - dodaje Justyna Nowicka, rzecznik prasowy działdowskiej komendy policji.
Podobne zdarzenia miały miejsce na terenie gminy Lidzbark w dniu 27 sierpnia. Policjanci z Komisariatu Policji w Lidzbarku otrzymali kolejne zawiadomienie o śrubie zawieszonej na kukurydzy, którą znalazł rolnik w miejscowości Jabłonowo. Na całe szczęście w tym przypadku nie doszło do uszkodzeniu maszyny rolniczej do siekania kukurydzy.
Zaledwie dzień później [28 sierpnia - przyp.red.])w tej samej miejscowości na tym samym polu zostaje znaleziona śruba zamocowana do kukurydzy, zanim zostały podjęte prace na polu związane ze zbiorem kukurydzy. Do uszkodzenia maszyn nie doszło.
https://m.wm.pl/2018/09/orig/287-46110-493754.jpg
Natomiast w dniu 1 września policjanci z KPP w Działdowie przyjęli zawiadomienie o przestępstwie dotyczącym usiłowania zniszczenia maszyn rolniczych. Na polu kukurydzy w miejscowości Kurki rolnik znalazł śrubę zamocowaną opaskami do kukurydzy. Również w tym przypadku nie doszło do uszkodzenia maszyn.
Kolejne zgłoszenie dotyczyło już uszkodzenia maszyny rolniczej do koszenia kukurydzy. Przyczyną tego było dostanie się niewiadomych elementów do maszyny w trakcie prac na polu. Zdarzenie to miało miejsce w miejscowości Kisiny 4 września.
- Policja apeluje do wszystkich pokrzywdzonych o zgłaszanie tego rodzaju zdarzeń na policję. W każdej sytuacji, gdzie znajdziemy na polu zawieszoną lub przymocowaną do kukurydzy śrubę lub inny element mogący uszkodzić maszyny rolnicze, prosimy informować policję, która w odpowiedni sposób zabezpieczy tego rodzaju elementy celem podjęcia dalszych działań. Do rolników i operatorów maszyn apelujemy o ostrożność i w miarę możliwości zwracanie uwagi na pozostawione na polu metalowe lub inne elementy niewiadomego pochodzenia, które mogą przyczynić się do uszkodzenia maszyn i każdorazowo zgłaszanie takich sytuacji na policję - przestrzega Justyna Nowicka z KPP w Działdowie.
Osoby, które mogą posiadać wiedzę na temat sprawców powyższych zdarzeń prosimy o kontakt z dyżurnymi Komendy Powiatowej Policji w Działdowie lub Komisariatu Policji w Lidzbarku.
Sz.Wyrostek

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Janusz #2676197 | 217.99.*.* 5 lut 2019 14:57

    Niestety takie rzeczy się zdarzają.. a ile strat przez to to aż strach myśleć. Ja sam ostatnio szukałem namiaru na firmę, która zajmuje się naprawą silników Deutz. Na szczęście szybko trafiłem na https://www.bthfast.pl/ i mogę polecić.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. pijany rycho #2579137 | 83.21.*.* 12 wrz 2018 21:32

    Moim skromnym zdaniem o tym nie powinno byc w mediach,ponieważ znajdą sie następni nasladowcy glupiej zabawy albo wykoszenia konkurencji koszącej kukurydzę

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz