środa, 21 kwietnia 2021

Na podwójnym gazie

2018-09-12 13:36:53 (ost. akt: 2018-09-12 15:09:20)

Autor zdjęcia: fot.KPP Nidzica

Podziel się:

Nidzicki oficer dyżurny otrzymał informację o kolizji drogowej w Janowcu Kościelnym. Na miejsce został wysłany patrol ruchu drogowego, który potwierdził to zgłoszenie.

Funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn siedzących przy uszkodzonym ciągniku rolniczym. Żaden z nich nie przyznawał się do kierowania tym pojazdem. Policjanci poddali ich badaniu na stan trzeźwości. Okazało się, że 51-latek miał 2,7 promila alkoholu w organizmie, a jego 25-letni kompan 3,2 promila. W związku z tym, że nie można było ustalić, kto faktycznie prowadził ten pojazd, na miejsce skierowano grupę dochodzeniową śledczą. Policjanci z wydziału kryminalnego mieli za zadanie wykonanie oględzin miejsca zdarzenia oraz zebranie dowodów mogących pomóc w wykryciu i doprowadzeniu przed sąd sprawcy tego wykroczenia.
Podczas wykonywania swoich obowiązków kryminalni usłyszeli ryk silnika wydobywający się z zaparkowanego audi. Po chwili kierowca tego auta ruszył z dużą prędkością i przejechał bardzo blisko pracujących funkcjonariuszy. Policjanci natychmiast zatrzymali ten pojazd. W trakcie kontroli okazało się, że 58-letni kierowca miał 1,5 promila alkoholu w organizmie oraz nie posiadał uprawnień do kierowania. Cała trójka został przewieziona do komendy w Nidzicy. Kierowca audi po wykonaniu czynności został zwolniony, natomiast panowie, którzy mieli „chwilową amnezję” i żaden z nich nie chciał przyznać się do kierowania ciągnikiem rolniczym, zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.
51-letni mieszkaniec gm. Janowiec Kościelny usłyszał zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, do którego się przyznał. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowca będzie musiał pogodzić się z wysoką karą finansową. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie zastosuje karę świadczenia pieniężnego w wysokości nie mniejszej niż 5.000 zł i zakaz prowadzenia pojazdów.
źródło: KPP Nidzica

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB