Piątek, 23 kwietnia 2021

Ełckie gminne dożynki już 2 września. Wystąpią Zenek Martyniuk i Zbyszek Perkowski!

2018-08-10 09:11:46 (ost. akt: 2018-08-10 09:16:07)

Autor zdjęcia: fot. Gmina Ełk

Podziel się:

Zbliża się czas, kiedy rolnicy dziękują za zebrane plony. W tym roku dożynki gminy Ełk odbędą się 2 września w Ruskiej Wsi. Będzie to nie tylko czas dziękczynienia, ale i dobrej zabawy. Na scenie wystąpią m.in. Focus i Akcent.

Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego Rolnika. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. Tegoroczne Święto Plonów Gminy Ełk zbliża się wielkimi krokami. Już 2 września mieszkańcy gminy Ełk i goście świętować będziemy w Ruskiej Wsi. Program jest bardzo bogaty. Oprócz dziękczynienia będzie też bowiem czas na rozrywkę i zabawę.

Podczas festynu integracyjnego odbędzie się konkurs kulinarny, który będzie polegał na przygotowaniu jednej potrawy regionalnej, charakterystycznej dla naszego regionu, a dokładniej Ziemi Ełckiej. Do wyboru do wykonania są kartacze, pierogi ruskie, babka ziemniaczana, kołduny, ryby (słodkowodne) w kwaśnej zalewie (w słoiku).

Gotowe potrawy będą wystawiane do oceny trzyosobowemu jury. Dwóch członków powoła organizator, a przewodniczącym będzie Wojciech Charewicz.– kucharz, krytyk kulinarny, autor ponad 850 prasowych publikacji kulinarnych oraz 10 książek z przepisami na potrawy z dziczyzny, z ryb, potrawy regionalne. Wojciech Charewicz zrealizował 36 filmów kulinarno – podróżniczych w USA, Rosji i Kambodży oraz serię programów dla telewizji Olsztyn pt. „Kulinarna Mapa Polski”.

Najwyżej oceniany będzie smak potrawy - od 0 do 10 punktów. Za związek potrawy w miejscową tradycją kulinarną jury przyzna od 0 do 5 punktów. Od 0 do 5 punktów za prezentację potrawy. Każdy z jurorów dysponuję 20 punktami, które może przyznać każdej z potraw. Punkty przyznane przez jurorów będą sumowane. Maksymalnie, jury może przyznać potrawie 60 punktów.

Zwycięzcy konkursu, którzy zajmą 3 pierwsze miejsca zostaną nagrodzeni nagrodami rzeczowymi przygotowanymi przez organizatora oraz dyplomami.

— Zapraszamy serdecznie do udziału w tym konkursie, poprzez przygotowanie potraw w domu i zaprezentowanie ich w czasie naszego święta — mówi Tomasz Osewski, wójt gminy Ełk.

Wszelkie informacje na temat konkursu dostępne są w Centrum Kultury Gminy Ełk z siedzibą w Stradunach, tel. 87 619 66 66.

Ale konkurs to tylko jedna z atrakcji tegorocznych dożynek w gminie Ełk. W tym roku na scenie zobaczymy prawdziwe gwiazdy. Będą to Piękny i boski Zbyszek Perkowski z zespołu Focus oraz Zenek Martyniuk z formacji Akcent.

— Już 2 września zapraszamy wszystkich do miejscowości Ruska Wieś na dożynki gminy Ełk. Zespół Akcent zagra tam niesamowity recital swoich przebojów — zaprasza Piękny i boski Zbyszek Perkowski z zespołu Focus.
— Oczywiście zagramy nasze największe przeboje, które na pewno znacie Państwo doskonale. Będą Przez twe oczy zielone, Przekorny los, Kochana wierzę w miłość, Pragnienie miłości, Życie to są chwile, Dziewczyno z klubu disco i wiele, wiele innych — wylicza Zenek Martyniuk z zespołu Akcent. — Kochani widzimy się 2 września w Ruskiej Wsi.

tom

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB