Wtorek, 20 kwietnia 2021

Wielki sukces rolników z Orłowa

2018-06-22 09:35:03 (ost. akt: 2018-06-22 10:49:28)

Podziel się:

Państwo Joanna i Zenon Kubrowscy z Orłowa (gm.Biała Piska) w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie AgroLiga 2017 otrzymali tytuł Wicemistrza w kategorii rolnik. Wyniki konkursu ogłoszono 14 czerwca w ogrodach Pałacu Prezydenckiego.

Do finału konkursu zakwalifikowane zostało gospodarstwo rolne Państwa Kubrowskich. W trakcie uroczystej gali Państwo Joanna i Zenon Kubrowscy zaszczytny tytuł Wicemistrza Polski, pamiątkowy puchar oraz życzenia i gratulacje odebrali osobiście z rąk Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy w obecności Pierwszej Damy RP Pani Agaty Kornhauser - Dudy.

Pan Prezydent w swoim wystąpieniu wyraził swój osobisty, wielki szacunek i uznanie dla pracy polskich rolników i wielkie znaczenie rolnictwa w rozwoju naszego państwa. Uroczystość upłynęła w bardzo miłej, serdecznej i bardzo sympatycznej atmosferze. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem serdeczności i uroku osobistego pary prezydenckiej.

Państwo Joanna i Zenon Kubrowscy prowadzą we wsi Orłowo, gm. Biała Piska prawie 100 ha gospodarstwo rolne specjalizujące się w hodowli bydła mlecznego. Gospodarstwo liczy 200 szt. bydła, w tym 110 szt. krów mlecznych. Średnia roczna wydajność mleczna wynosi 10.500 l. mleka od 1 krowy. Gospodarstwo do konkursu zgłosił Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Piszu. W gali uczestniczyła także delegacja PZDR Pisz.


ak

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB