Czwartek, 22 kwietnia 2021

Rozwój obszarów wiejskich dotyczy całego kraju

2018-01-26 11:47:52 (ost. akt: 2018-01-26 11:56:24)

Autor zdjęcia: minrol.gov.pl

Podziel się:

- Rozwój obszarów wiejskich dotyczy całego kraju i zależy nam na włączeniu do niego małych miast i miasteczek, obszarów wiejskich i peryferyjnych tak, aby ten rozwój był właśnie zrównoważony, harmonijny - stwierdził wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki na spotkaniu z przedstawicielami wojewódzkich zespołów ds. analiz szans i zagrożeń oraz potencjalnych kierunków rozwoju obszarów wiejskich do 2030 roku.

Województwo Warmińsko-Mazurskie reprezentowali: Sławomir Sadowski wicewojewoda i przewodniczący zespołu, Damian Godziński, dyrektor ODR i wiceprzewodniczący zespołu oraz Marcin Domian, sekretarz zespołu.

- Rozwój obszarów wiejskich dotyczy całego kraju i zależy nam na włączeniu do niego małych miast i miasteczek, obszarów wiejskich i peryferyjnych tak, aby ten rozwój był właśnie zrównoważony, harmonijny - podkreślił wiceminister Zarudzki na konferencji prasowej poprzedzającej spotkanie.

Co jak wspomniał wiceminister dzięki odpowiednim analizom i wybraniu priorytetów pozwoli na najefektywniejsze wykorzystanie wszelkich dostępnych środków finansowych, zarówno unijnych, jak i krajowych.

Taką analizę w wersji rozwojowego raportu dotyczący diagnozy sytuacji społeczno-gospodarczej obszarów wiejskich, rolnictwa i rybactwa naszego województwa przedstawiciele z Warmii i Mazur przekazali na ręce Ministra podczas spotkania.

Był to efekt kilkumiesięcznej pracy zespołu, który m. in. na podstawie analizy SWOT opracował mocne i słabe strony naszego województwa pod względem rolniczym. Określił też potrzeby i potencjalny rozwój regionu. Teraz ministerstwo będzie analizowało przekazany materiał.

oprac. mk, źródło: minrol.gov.pl

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB