Czwartek, 13 maja 2021

Posiedzenie Zespołu ds. aktualizacji Strategii

2017-12-19 20:00:18 (ost. akt: 2017-12-19 16:53:41)

Autor zdjęcia: minrol.gov.pl

Podziel się:

W poniedziałek 18 grudnia odbyło się IV posiedzenie międzyresortowego Zespołu ds. aktualizacji Strategii zrównoważonego rozwoju wsi, rolnictwa i rybactwa na lata 2012-2020 (2030).

Omówione zostały główne części projektu aktualizacji Strategii, w tym: opis wyzwań rozwojowych dla obszarów wiejskich i rolnictwa, opis filarów rozwoju, propozycje kierunków i przypisanych im propozycji działań i projektów strategicznych.

— Jest to pierwsza wersja dokumentu, którą traktujemy jako punkt wyjścia do dyskusji i dalszych prac, uwzględniając zakres i wymogi wobec tego dokumentu wskazane przez Ministerstwo Rozwoju — podkreślił podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki.

Wiceminister zwrócił uwagę, że działania przypisane poszczególnym kierunkom interwencji obejmują działania dotychczasowej Strategii, ocenianych przez nas jako wciąż aktualne, wskazane w SOR oraz nowe propozycje.

Pełna lista projektów będzie wskazana w dokumencie Pakt dla obszarów wiejskich, nad jakim prace trwają równolegle.

— Pracujemy również nad wymiarem terytorialnym poszczególnych kierunków interwencji. Propozycje w tym zakresie są w przygotowaniu na podstawie prac zespołów ds. analizy szans i zagrożeń oraz potencjalnych kierunków rozwoju obszarów wiejskich do 2030 r. w województwach jakie powstały z inicjatywy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wiosną tego roku — poinformował podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki.

Propozycje oraz uwagi do przedstawionych podczas posiedzenia materiałów mają być zgłoszone do 4 stycznia 2018 roku.

Źródło: minrol.gov.pl

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB