Piątek, 23 kwietnia 2021

Opieka zdrowotna na terenach wiejskich

2017-10-24 14:10:30 (ost. akt: 2017-10-24 15:00:02)

Autor zdjęcia: minrol.gov.pl

Podziel się:

— Dzisiejsza konferencja ma na celu przedstawienie diagnozy stanu obecnego oraz wskazanie kierunków działań, prowadzonych i wspomaganych przez ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi, na rzecz zrównania bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców terenów wiejskich z mieszkańcami miast — mówił dzisiaj minister Krzysztof Jurgiel.

Podczas spotkania zorganizowanego w MRiRW „Dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej”, spotkali się reprezentanci nauki z różnych dyscyplin oraz przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za stan opieki zdrowotnej.

Tematyka zdrowia ma duże znaczenie społeczne. Zajmuje szczególne miejsce również w pracach podejmowanych przez resort rolnictwa. Odpowiada słusznym oczekiwaniom mieszkańców wsi na poprawę dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej.

Z pracą w gospodarstwie, przy produkcji roślinnej i zwierzęcej, wiążą się specyficzne choroby zawodowe oraz nieszczęśliwe wypadki, jakie są udziałem rolnika i jego rodziny. Na tym polu coraz większą rolę odgrywa Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, współpracując z wyspecjalizowanymi instytucjami i organizacjami społecznymi. Nacisk na profilaktykę i rozmaite działania prewencyjne przynoszą efekty. Poprawia się bezpieczeństwo osób w czasie wykonywania prac rolniczych oraz przebywania na terenie gospodarstwa.

Minister Jurgiel zwracając się do uczestników wyraził nadzieję, że nie poprzestaną oni na konkluzjach i wnioskach z tej konferencji. — Nasz rząd, który realizuje szeroki program zmian społecznych i gospodarczych wsłuchuje się w postulaty i słuszne wymagania Polaków. Potrzebuje przy tym rady i wsparcia autorytetów naukowych oraz organizatorów służby zdrowia — zaznaczył szef resortu rolnictwa.

Krzysztof Jurgiel zauważył, że na wsi skala zaniedbań i cywilizacyjnych braków jest szczególnie widoczna. Podkreślił, że resort, którym kieruje zrobi wszystko, co możliwe, aby rolnicy i wszyscy, którzy mieszkają na wsi oraz w małych miastach, doczekali się realnej poprawy dostępności do opieki zdrowotnej.

Źródło: minrol.gov.pl

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB