Piątek, 14 maja 2021

Pomoc ofiarom nawałnic. Do 10 tysięcy dla poszkodowanych przez żywioł

2017-10-19 08:50:57 (ost. akt: 2017-10-20 20:06:07)
Wsparcie dotyczy szkód powstałych w uprawach rolnych, lasach, lub w budynkach służących do prowadzenia działalności rolniczej

Wsparcie dotyczy szkód powstałych w uprawach rolnych, lasach, lub w budynkach służących do prowadzenia działalności rolniczej

Autor zdjęcia: Monika Kopaczel - Radziulewicz

Podziel się:

Do końca października biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmują wnioski o przyznanie pomocy finansowej producentom rolnym poszkodowanym w związku z wystąpieniem w sierpniu br. huraganu, deszczu nawalnego lub gradu.

Wsparcie dotyczy szkód powstałych w uprawach rolnych, lasach, lub w budynkach służących do prowadzenia działalności rolniczej.

Jak informuje ARiMR, o tę formę pomocy może ubiegać się producent rolny, któremu został nadany numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności; który poniósł szkody w uprawach rolnych, lasach lub w budynkach służących do prowadzenia przez niego działalności rolniczej, spowodowane wystąpieniem w sierpniu 2017 r. huraganu, deszczu nawalnego lub gradu w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich; będący mikroprzedsiębiorstwem, małym albo średnim przedsiębiorstwem w rozumieniu załącznika nr 1 do rozporządzenia nr 702/2014.

W zależności od miejsca wystąpienia szkód może on otrzymać: 1000 zł na 1 ha powierzchni upraw rolnych, 2000 zł na 1 ha powierzchni lasów, bądź maksymalnie 10 000 zł na odtworzenie budynku służącego do prowadzenia działalności rolniczej (szczegółowe informacje na temat obliczania stawek pomocy oraz formuły, w jakiej będzie ona udzielana, agencja podaje na swojej stronie internetowej: http://arimr.gov.pl/.

Wniosek wraz z załącznikami (formularze dostępne na stronie http://arimr.gov.pl/ należy złożyć do 31 października 2017 r. w biurze powiatowym ARiMR właściwym ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego.
KN

Artykuł ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 10 (325) październik 2017

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB