środa, 12 maja 2021

Ekspert radzi: Jak chronić gospodarstwo od skutków nieprzewidzianych zdarzeń?

2017-09-18 14:23:31 (ost. akt: 2017-09-18 14:28:42)
Marta Wieczorek-Kożuch, dyrektor Oddziału Olsztyn, Concordia Ubezpieczenia

Marta Wieczorek-Kożuch, dyrektor Oddziału Olsztyn, Concordia Ubezpieczenia

Autor zdjęcia: Concordia Ubezpieczenia

Podziel się:

Nawałnice, które przeszły przez Polskę 11 i 12 sierpnia br. zyskały już swoje miejsce w polskiej wersji Wikipedii. W ten sposób przeszły niejako do historii, ale niestety, skutki, które spowodowały, długo jeszcze będą odczuwalne dla mieszkańców z terenów dotkniętych tą tragedią. W całej Polsce zniszczonych zostało 72 tys. ha upraw. Tylko na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego w wyniku nawałnicy ucierpiały 2 tys. domów. W pierwszych godzinach po kataklizmie 110 tysięcy osób pozbawionych było energii elektrycznej.

To wszystko spowodowało, że światła ramp zostały skierowane na ubezpieczenia. Ci, którzy dysponowali polisą, mogli szybciej przystąpić do prac budowlanych, otrzymali środki na naprawy, odbudowę, odtworzenie mienia. Ci, którzy nie pomyśleli o tym zawczasu — znaleźli się w jeszcze trudniejszym położeniu.

Ubezpieczyciele uruchomili procedury kryzysowe, aby w jak najszybszym czasie dotrzeć z pomocą do najbardziej poszkodowanych. Przykładowo Concordia Ubezpieczenia uruchomiła uproszczoną ścieżkę likwidacji szkód. Decyzje o wypłacie odszkodowania podejmowane były na podstawie zgłoszenia telefonicznego lub mailowego, po dostarczeniu przez poszkodowanego dokumentacji zdjęciowej. W takim trybie, bez oględzin rzeczoznawcy, rozpatrywanych było ok. 30 proc. zdarzeń. Ubezpieczyciel wzmocnił także pracę infolinii szkodowej. Co ważne, przyjmował również zgłoszenia zbiorowe od agentów, którzy występowali w imieniu klientów.

Doświadczenia, zwłaszcza te trudne, są również lekcją na przyszłość. Jaką lekcją są doświadczenia sierpniowe w kontekście ubezpieczeń? Kolejny raz okazało się, że polisa ubezpieczeniowa, to realna pomoc w obliczu skutków nieprzewidzianych sytuacji.

— Dla rolników indywidualnych, posiadających gospodarstwo rolne, posiadamy w naszej ofercie rozwiązanie w postaci produktu — Concordia Agro. Dzięki niemu rolnicy mogą spełnić nie tylko ustawowy obowiązek ochrony swojego gospodarstwa, ale również — za pomocą klauzuli „Moje gospodarstwo” — ubezpieczyć całą jego zawartość, tj. zwierzęta gospodarskie, ziemiopłody, materiały i zapasy, a to wszystko bez konieczności dołączania wykazu mienia — wyjaśnia Marta Wieczorek-Kożuch — dyrektor olsztyńskiego Oddziału Concordii Ubezpieczenia.

I dodaje — Doskonałym rozwiązaniem jest też ubezpieczenie Agro Dom, z wyborem jednego z 4 wariantów, w tym opcji prestiżowej, obejmującej wszystkie ryzyka (All Risk). Z tą polisą chroniony jest nie tylko dom, ale również jego wyposażenie — np. meble, sprzęt rtv — i stałe elementy, m.in. instalacja grzewcza i wodno-kanalizacyjna. Poza szkodami będącymi następstwem ryzyk takich jak pożar, huragan, uderzenie pioruna, grad czy powódź, można dodatkowo rozszerzyć ochronę o szkody spowodowane wandalizmem i pękaniem mrozowym. A co szczególnego daje ubezpieczenie All Risk? Co nie jest wyłączone — jest objęte ochroną!
Concordia zwraca przy tym uwagę, że rolnik zawierający ubezpieczenie Concordia Agro, może także otrzymać wysokie zniżki (do 50 proc. w OC Rolnika i do 15 proc. w ubezpieczeniu budynków), jeśli posiada inne polisy w Concordii (np. ubezpieczenie upraw).

Zniżki otrzyma również wówczas, gdy zdecyduje się na wykupienie ubezpieczeń dobrowolnych (np. pakietu Moje Gospodarstwo). I to nie koniec promocji dostępnych w Concordii. Od 16 sierpnia br. ubezpieczyciel wprowadził 10-procentową zniżkę na zakup ubezpieczenia życia — Życie Casco, obowiązującą przez cały okres ubezpieczenia, czyli nawet przez 30 lat. Jest to produkt typowo ochronny, zabezpieczający życie i zdrowie. Jego fundamentem jest wariantowość, czyli możliwość wyboru zakresu w świadomy i zrozumiały sposób (np. szerokiej ochrony aż 26 poważnych chorób czy precyzyjnie wybranej ochrony przed chorobą nowotworową), a także wysokich sum ubezpieczenia — nawet do 1 mln zł. Promocja dostępna jest dla wszystkich klientów posiadających ubezpieczenie mieszkania (w polisie Concordia Plus lub Concordia Dom) lub ubezpieczenie upraw.

W obliczu minionych wydarzeń oraz aktualnych promocji, tym bardziej warto zadbać o bezpieczeństwo finansowe i dzięki temu spokojny sen.

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB