Poniedziałek, 25 stycznia 2021

Nowa Wieś Ełcka zaprasza na dożynki gminne już 10 września

2017-09-05 20:51:45 (ost. akt: 2018-02-06 22:32:01)
Tegoroczne Święto Plonów Gminy Ełk odbędzie się 10 września w Nowej Wsi Ełckiej

Tegoroczne Święto Plonów Gminy Ełk odbędzie się 10 września w Nowej Wsi Ełckiej

Autor zdjęcia: Gmina Ełk

Podziel się:

Już 10 września gwiazdą wieczoru podczas Święta Plonów będzie znany szerokiej publiczności zespół Weekend.

Tegoroczne Święto Plonów Gminy Ełk odbędzie się 10 września w Nowej Wsi Ełckiej. O godzinie 11 rozpocznie je msza święta w kościele pw. Św. Józefa Rzemieślnika. Następnie zgromadzeni przejdą na boisko za filią Centrum Kultury Gminy Ełk w Nowej Wsi Ełckiej. Tam wystąpią zespoły ludowe takie jak Stradunianki, Alebabki, Zielona Dąbrowa i cymbaliści.

O 13.30 rozpoczną się konkursy: kulinarny z tradycji regionu i na wieniec dożynkowy. W programie tegorocznych dożynek Gminy Ełk znalazły się jeszcze prezentacja artystyczna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Nowej Wsi Ełckiej, zumba dla wszystkich, koncert zespołu Skansen Band, a także konkursy dla dzieci, rodzinne i dla dorosłych.

— To dla was, drodzy rolnicy, jak i dla mnie, jeden z najważniejszych dni w roku. To dzień, w którym wspólnie, uroczyście i z radością świętować będziemy zakończenie żniw, a także całorocznej, ciężkiej pracy — mówi Tomasz Osewski, wójt gminy Ełk.
Po godzinie 18 na mieszkańców gminy Ełk będą czekały koncerty zespołów muzycznych. Na scenie wystąpią Konkret, Kalinka i InPuls, a gwiazdą wieczoru będzie dobrze znany publiczności zespół Weekend.
mkr

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB