Piątek, 22 stycznia 2021

Dobra wiadomość: Witold Strobel został pierwszym dyrektorem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

2017-09-02 07:14:23 (ost. akt: 2017-09-02 16:47:36)
Od lewej:  Zbigniew Babalski (sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi), minister Krzysztof Jurgiel, Witold Strobel (dyrektor generalny KOWR)

Od lewej: Zbigniew Babalski (sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi), minister Krzysztof Jurgiel, Witold Strobel (dyrektor generalny KOWR)

Autor zdjęcia: http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/KOWR-jedna-instytucja-zamiast-dwoch

Podziel się:

Dlaczego dobra? KOWR to jednaj z najważniejszych dla polskich rolników urzędów, a Witold Strobel to człowiek mocno związany z naszym regionem, przede wszystkim z Ostródą.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa ma ogromne kompetencje, bo powstał (01.09.2017) z połączenia Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Agencji Rynku Rolnego. Warto jednak pamiętać, że zadania płatnicze Agencji Rynku Rolnego przejęła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Obecnie jest ona jedyną agencją płatniczą dla Wspólnej Polityki Rolnej w Polsce.

- KOWR ma być instytucją przyjazną rolnikom – podkreślił Witold Strobel na swojej pierwszej dyrektorskiej konferencji prasowej. – Priorytetem dla mnie i moich pracowników będzie właściwe podejście do rolników... Każdy interesant, który przyjdzie do siedziby czy oddziału KOWR zostanie obsłużony w sposób kompetentny, uzyska każdą możliwą pomoc i fachowe wsparcie − dodał.

Co łączy nowego dyrektora KOWR z Mazurami? Sporo, bo przez lata Witold Strobel mieszkał w Ostródzie. Był między innymi szefem Biura Promocji Urzędu Miasta w Ostródzie, potem pracował jako rzecznik prasowy wojewody w czasie, gdy tym urzędem kierował Zbigniew Babalski (obecnie wiceminister rolnictwa). W późniejszym okresie Witold Strobel wykładał w Wyższej Szkole Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie. Prowadził własną firmę Public Relations. Później w firmie ANS PR Consulting odpowiadał za PR „Cisowianki”. Jako trener i konsultant współpracował z przedsiębiorstwami, organizacjami pozarządowymi i samorządami terytorialnymi. Pracował m.in. dla Stoczni Gdańskiej i Huty Częstochowa.

W styczniu 2016 roku został rzecznikiem prasowym Agencji Nieruchomości Rolnych, a w kwietniu 2017 roku wiceprezesem ANR.

Witold Strobel ukończył socjologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz studia podyplomowe z relacji inwestorskich i komunikacji finansowej w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej.

– Chciałbym, aby KOWR był sprawnym narzędziem, dzięki któremu będziemy zmieniać polską wieś i rolnictwo. – zadeklarował na konferencji prasowej.

oprac. ih
redakcja@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku: