Czwartek, 24 czerwca 2021

Do 3 sierpnia nabór na „przetwórstwo produktów rolnych”

2017-08-02 12:54:30 (ost. akt: 2017-08-02 12:59:48)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Anna Uranowska

Podziel się:

Pomoc jest przyznawana w formie refundacji, do 50 proc. kosztów kwalifikowanych poniesionych na realizację inwestycji. Wysokość wsparcia nie może przekraczać 300 tys. zł w całym okresie realizacji PROW 2014-2020, a minimalna wysokość pomocy nie może być mniejsza niż 10 tys. zł.

Trwa nabór wnioski o przyznanie pomocy na „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” finansowane z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. To już kolejny w tym roku nabór wniosków na przetwórstwo produktów rolnych. Tym razem o pomoc finansową mogą ubiegać się rolnicy, małżonkowie rolników lub ich domownicy, którzy są objęci ubezpieczeniem społecznym rolników w pełnym zakresie. Czasu na złożenie wniosku jest już niewiele. Nabór kończy się 3 sierpnia.

Pomoc jest przyznawana w formie refundacji, maksymalnie 50 proc. kosztów kwalifikowanych poniesionych na realizację inwestycji. Wysokość wsparcia na tego typu przedsięwzięcia nie może przekraczać 300 tys. zł w całym okresie realizacji PROW 2014-2020. Z kolei minimalna wysokość pomocy nie może być mniejsza niż 10 tys. zł.

Żeby otrzymać takie wsparcie chętni będą musieli rozpocząć działalność gospodarczą związaną m.in. z przetwarzaniem mięsa, owoców i warzyw, mleka, zbóż, ziemniaków lub produkcją olejów i innych tłuszczów płynnych.

Otrzymane dofinansowanie będzie można przeznaczyć m.in. na budowę lub modernizację budynków wykorzystywanych do prowadzonej działalności, zakup i instalację maszyn lub urządzeń do przetwarzania i magazynowania, a także zakup aparatury pomiarowej i kontrolnej czy urządzeń służących poprawie ochrony środowiska.

O kolejności przysługiwania pomocy, decydować będzie suma uzyskanych punktów. Można je otrzymać m.in. za wiek kandydata, inwestycje związane z ochroną środowiska, uczestnictwo w unijnych lub krajowych systemach jakości, przetwarzanie produktów rolnych pochodzących bezpośrednio od producentów ekologicznych czy operacje realizowane na obszarach objętych bezrobociem.

Kto otrzyma pomoc zainteresowani dowiedzą się w ciągu trzech miesięcy od zakończenia przyjmowania wniosków, czyli od 3 sierpnia.

Więcej na temat programu i naboru wniosków dowiemy się w placówkach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Paweł Tomkiewicz
p.tomkiewicz@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB