Piątek, 23 kwietnia 2021

Potrójne święto mazowieckich rolników

2017-05-13 20:35:38 (ost. akt: 2017-05-18 09:08:24)
Przełom maja i czerwca przyniesie ze sobą 3 duże imprezy rolnicze na północnym Mazowszu

Przełom maja i czerwca przyniesie ze sobą 3 duże imprezy rolnicze na północnym Mazowszu

Autor zdjęcia: Dariusz Kucman

Podziel się:

Przełom maja i czerwca przyniesie ze sobą 3 duże imprezy rolnicze na północnym Mazowszu. Do mających już ogromne tradycje Święta Mleka w Płoniawach-Bramurze i Mazowieckich Dni Rolnictwa w Poświętnem dołączają Targi Open Farm w Sierakowie.

Jeśli chodzi o to ostatnie wydarzenie, będzie to jego pierwsza edycja. Organizator — Polska Fundacja Wsparcia Europejskiego z Makowa Mazowieckiego — zaprasza w dniach 20-21 maja (w godz. 9-17) na lotnisko w Sierakowie pod Przasnyszem.

Będzie tam oczywiście wystawa maszyn rolniczych wraz z pokazami prac polowych, nie zabraknie też mnóstwa innych wystawców z branży rolnej. Do tego zapowiedziano także choćby kiermasz ogrodniczy czy jarmark produktów EKO i żywności ekologicznej, a także wiele atrakcji rozrywkowych dla zwiedzających.

Tydzień później, czyli w dniach 27-28 maja, do przybycia na swoje stoiska firmy i instytucje będą kusić w Płoniawach-Bramurze (pow. makowski). Odbędzie się tam XVII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, znana pod popularną nazwą Święto Mleka. Już pierwszego dnia od rana organizatorzy na czele z samorządem gminy zapraszają na wycenę ras bydła mlecznego i pokaz zwierząt hodowlanych, a czempiony zostaną zaprezentowane dodatkowo w niedzielę.

Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Płoniawach-Bramurze (pow. makowski) w 2016 roku

Jak co roku, sporo dziać się będzie również na scenie, gdzie obok lokalnych zespołów wystąpią także Roberto Zucaro oraz gwiazda wieczoru — grupa Mejk.

Natomiast w weekend 10-11 czerwca Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku zaprasza na XVIII Mazowieckie Dni Rolnictwa i Mazowiecką Wystawę Zwierząt Hodowlanych. Tam również będą wybierane najlepiej prezentujące się zwierzęta hodowlane. I na pewno nie zbraknie na wystawie niczego, co potrzebne jest współczesnym rolnikom i ogrodnikom. Imprezę wyróżnia prezentacja nowych odmian roślin uprawnych, nowoczesnych technologii upraw, działania środków ochrony roślin i nawozów na poletkach doświadczalnych. Do tego można liczyć na indywidualne doradztwo fachowe. A pozytywnych wrażeń dostarczą zapewne XXII Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi.
Wstęp na wszystkie te wydarzenia jest bezpłatny.

dk

Artykuł ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 5 (320) maj 2017 r

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB