Wtorek, 20 kwietnia 2021

„Marchewkowe Party” impreza sportowo-edukacyjna w Ostródzie

2017-03-03 13:02:39 (ost. akt: 2017-03-03 13:11:08)
Najlepszą w kategorii wiekowej „Marchewki” była drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostródzie, natomiast w kategorii „Jabłuszka” wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bartach

Najlepszą w kategorii wiekowej „Marchewki” była drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostródzie, natomiast w kategorii „Jabłuszka” wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bartach

Autor zdjęcia: ARR

Podziel się:

„Marchewkowe Party” to impreza sportowo-edukacyjna promująca zdrowy tryb odżywiania oraz aktywność fizyczną wśród dzieci z klas I-VI szkół podstawowych z woj. warmińsko-mazurskiego oraz ich rodziców.

Wydarzenie 24 lutego 2017r. w hali sportowej Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji w Ostródzie, zorganizował Oddział Terenowy ARR w Olsztynie we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 4 w Ostródzie. Imprezę honorowym patronatem objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski. Wśród przybyłych gości był Czesław Najmowicz - Burmistrz Ostródy oraz przedstawiciele kuratorium oświaty i dyrektorzy placówek oświatowych z naszego województwa a także przedstawiciele instytucji współpracujących na rzecz rolnictwa.

Wspólna zabawa przy tanecznych rytmach muzyki miała na celu popularyzację programów: „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole” oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych wśród dzieci i ich rodziców. Dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami rywalizowały w tanecznych zabawach min.: taneczny sprint balonowy czy tańczące litery oraz uczestniczyły w quizie o tematyce nawiązującej do zasad zdrowego odżywiania z uwzględnieniem walorów owoców i warzyw oraz produktów mlecznych w codziennej diecie młodego człowieka. Najlepszą w kategorii wiekowej „Marchewki” była drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostródzie, natomiast w kategorii „Jabłuszka” wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bartach.


Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy i medale oraz drobne upominki niespodzianki, które wręczył Dariusz Wasiela – Dyrektor OT w Olsztynie i Beata Prusinowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostródzie. Nagrodą specjalną był kosz owoców ufundowany przez Damiana Godzińskiego – Dyrektora Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

Dodatkową atrakcją był profesjonalny pokaz tańca towarzyskiego. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyło się również stoisko z prawdziwym sprzętem policyjnym przygotowane przez Powiatową Komendę Policji w Ostródzie oraz stoisko WIJHARS, na którym wszyscy rodzice najmłodszych mogli uzyskać informacje co winny zawierać etykiety umieszczane na produktach spożywczych.

Zainteresowani mogli skorzystać z porady dietetyka z największego centrum dietetycznego i uzyskać wiele ciekawych informacji na temat swojego ciała m.in. sprawdzić zawartość tkanki tłuszczowej czy określić współczynnik BMI. Nie zabrakło również stoisk zatwierdzonych dostawców z woj. warmińsko-mazurskiego w ramach programów „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”, gdzie na uczestników czekały owoce, soki i produkty mleczne do degustacji.

Źródło: ARR


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB